vivo X90 Pro+ özellikleri netlik kazandı

vivo X90 pro

vivo’nun yeni amiral gemisi akıllı telefonu vivo X90 Pro+’ın teknik özellikleri netlik kazandı. X90 Pro+, kamerasıyla piyasadaki en iyi telefonlardan biri olacak.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden vivo, akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Son olarak vivo Y serisine yeni bir model ekleyen Çinli telefon üreticisi, bu kez de vivo X serisinin yeni modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi vivo X serisinin yeni üyeleri vivo X90, X90 Pro ve X90 Pro+, yarın düzenlenecek etkinlikte resmi olarak tanıtılacak. Merakla beklenen bu etkinliğe artık saatler kalmışken gelen son bir sızıntıyla birlikte vivo X90 Pro+’ın teknik özellikleri büyük ölçüde netlik kazandı.

Bildiğiniz gibi vivo X90 Pro+’ın özellikle kamerasıyla oldukça iddialı geldiği, telefonun 1 inçlik bir sensöre sahip olacağı söyleniyor. Dörtlü arka kameranın ana lensi olacak bu 1 inçlik sensörün hangisi olduğu belli oldu. Telefonun ana lensi Sony IMX989 olacak.

vivo X90 Pro 2

50 megapiksellik bu lense eşlik eden yardımcı lensler de oldukça etkileyici. Bunların ilki 50 megapiksellik telefoto lensi Sony IMX758. İkinci 64 megapiksellik periskop lensi. Üçüncüsü ise 48 megapiksellik geniş açılı Sony IMX598. Yani anlayacağınız vivo X90 Pro+, kamera konusunda piyasadaki en iyi telefonlardan biri olacak.

vivo X90 Pro+

Öte yandan sızdırılan bu yeni görsellerle birlikte telefonun ekranı hakkında merak edilen detaylar da netlik kazandı. X90 Pro+, Samsung’un E6 OLED teknolojisini kullanacak. Bu ekranın çözünürlüğü 2K, yani QHD+ olacak.

vivo X90 serisinin bu en güçlü üyesinin Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç almasına kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan telefonun 80W hızlı şarj özelliğiyle geleceği söyleniyor. Telefonda ayrıca 50W kablosuz şarj özelliği de bulunacak.   vivo X90 Pro 3

Özellikleriyle merak uyandıran X90 Pro+, yarın düzenlenecek etkinlikte resmi olarak tanıtılacak. Böylece telefonun diğer özellikleri hakkında merak edilen tüm sorular da cevap bulacak.

Netflix’in yeni dizisi 1899 çalıntı çıktı