Ana SayfaGenelValve, Steam Deck 2 konusunda kararlı

Valve, Steam Deck 2 konusunda kararlı

Valve’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı kitapçık, şirketin gelecekte Steam Deck 2’yi de çıkarma konusunda kararlı olduğunu gösterdi.

Son yıllarda oyun severlerin bir numaralı adresi haline gelen Steam sayesinde oyun dünyasının en etkili şirketlerinden biri haline gelen Valve, bu yılın başında el konsolu Steam Deck’i piyasaya sürerek oyun konsolu alanına da adım atmış oldu. Şirket, Steam Deck’in pazardaki performansından memnun olsa gerek ki bu oyun konsolunu, PlayStation ve Xbox gibi devamlı yenilenen bir seri haline getirmeyi amaçlıyor.

Valve’nin Steam Deck 2 konusundaki planları, geçtiğimiz günlerde şirket tarafından yayınlanan bir e-kitap sayesinde ortaya çıktı. Şirketin el konsoluna odaklanan bu kitapçık, Steam Deck’in halefinin de şirketin gelecek planları arasında yer aldığını gösteriyor.

steam deck

Kitapçığın gelecek planlarına odaklanan son bölümünde, Steam Deck 2’nin de çıkacağı açık açık söylenirken, bu konsolda kullanılan SteamOS’nin de gelecek versiyonlarının olacağı belirtiliyor.

Valve, kitapçıkta şu ifadeleri kullanıyor: “Gelecekte Valve hem donanım hem de yazılım tarafında geliştirmeler yaparak bu ürünün devamını getirecek ve Steam Deck’in yeni versiyonlarını piyasaya sunacak.”

Öte yandan Valve, Steam Deck’e dair gelecek planlarını şekillendirmek için oyun severlerin de yardımını istiyor. El konsolunu kullanan oyunculardan, gelecekte görmek istedikleri geliştirmeler ve özellikler konusunda şirkete fikirlerini sunmaları isteniyor.

Jeff Bezos’un uzay istasyonu projesi onayı aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting