Valve patronu yeni nesilde Xbox Series X dedi!

Xbox Series X

Valve’ın kurucu ortaklarından biri olan CEO Gabe Newell yeni nesil konsollar içerisinde Xbox Series X için nabız yokladı.

Steam’in üst kuruluşu Valve’ın CEO’su Gabe Newell geçtiğimiz günlerde bir TV programına konuk oldu. Koronavirüs süreci ortaya çıktığından bu yana Yeni Zelenda’da ikamet eden Newell, TV programında kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Newell’a yöneltilen sorular arasında yeni nesil konsollarla ilgili olanlar da yer alıyordu.

Newell, PS5 ve Xbox Series X’in arasında kalmadığını ve tercihinin kesinlikle Microsoft’un konsolu olacağını açıkladı. Newell gibi önemli bir ismin düşünmeden Series X’i seçmesi gerçekten enteresan.

Xbox Series X, PS5’ten çok daha güçlü

Xbox Series X

Valve patronuna göre Microsoft’un yeni nesil konsolu PS5’ten çok daha güçlü ve donanımlı görünüyor. İşin aslı bizler de yeni nesil Xbox konsolunun PS5’ten güçlü olduğunu biliyoruz. Fakat söz konusu oyun konsolu olduğunda, güç tek başına herşey demek olmuyor.

Burada bazı ufak nüanslar da söz konusu. Zira tek başına güç herşey demek olsaydı bugün Nintendo Switch milyonlar satmayı başaramazdı.

Dolayısıyla Xbox Series X’in de çok güçlü olması, yeni nesilde PS5’in önüne geçeceği anlamına gelmiyor. Zira şimdiye kadar Xbox Series X cephesinden oyun severleri heyecanlandıracak bir oyuna dair açıklama gelmedi. Tabi Newell Half Life 3’ü Xbox Series X’e özel olarak durursa o zaman işler değişebilir. Tabi bu da oldukça düşük bir ihtimal.

Lust from Beyond Türkçe altyazı desteğiyle gelecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir