Ana sayfa Genel Uber XL çalışanlarının zararları karşılandı

Uber XL çalışanlarının zararları karşılandı

Uber XL çalışanlarının Mayıs ayında şirketin faaliyetlerini durdurması ile birlikte mağduriyet yaşamaya başladıklarını ifade etmiştik. Özellikle de bu araçlardan kullanan kişilerin idari para cezalarının ödenmemesi önemli bir probleme neden olmuştu. İşte haberimizin detayları.

Uber hem sürücülerin hem de kullanıcıların yüksek memnuniyet yakalamaya çalıştığı bir platform olarak biliniyor. Ancak Türkiye’de hem sarı taksicilerin hem de siyasetçilerin Uber karşıtı çalışmalar yapması ile birlikte şirket faaliyetlerini durdurdu. Türkiye’de çalışan Uber sürücüleri ise Uber XL hizmetini gerçekleştirebilmek için aldıkları araçların taksitini bile ödeyemedi.

Uber XL çalışanlarının idari para cezaları ödenecek

Memnuniyeti üst düzey bir seviyeye çıkarmak isteyen Uber şirketi, sürücülerin bu mağduriyetlerinden dolayı bir açıklama yaptı. Türkiye’de kendileri için çalışmış olan Uber XL araç sürücülerinin idari para cezalarının tamamen ödeneceğini ifade etti.

Ayrıca açıklamanın devamında sürücülere belirli bir miktar iyi niyet ödemesi yapacaklarını da söyledi. Dünya genelinde 63 ülkede aktif olarak hizmet veren ve günde 15 milyon kadar yolcu taşıyan Uber, sürücülerden mahkeme dilekçelerini geri çekmesi istedi.

Mayıs ayında sonlanan Uber XL hizmeti her ne kadar sürücüler için mağduriyet yaratmış olsa bile, Uber muhtemelen hakkaniyetli davranacaktır. Peki sizce Uber sürücülerinin mağduriyet yaşanmaması için ne tür önlemler alınabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Uber sürücüsüz araçlar yakında yollara çıkıyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

iPhone batarya süresi

Grafen Pil nedir? Ne işe yarar?

Son dönemin en popüler başlıklarından birisi de grafen piller diyebiliriz. Peki Grafen pil nedir ve ne işe yarar? İşte bu iki sorunun yanıtı. Günümüzde pil...

Son Haberler