Ana SayfaHaberTwitter, video yüklemelerinde kaliteyi geliştirecek

Twitter, video yüklemelerinde kaliteyi geliştirecek

Twitter, platformunda yeni video yüklemelerinizin daha az pikselli görüneceğini ve daha kaliteli olacağını duyurdu. İşte detaylar.

Resmi Twitter destek hesabı, Twitter’ın platformun başından beri kullanıcıları için sorun olan düşük video kalitesini düzeltmek için güncellemeler yaptığını duyurdu. Twitter, The Verge’e, artık platforma video yüklediğinizde bir ön işleme adımının kaldırılacağını duyurdu. Bu da direkt olarak videoların kalitesini artıracak. Kaldırılan bu adım daha kolay işleme yapılabilmesi için yüklemeye çalıştığınız klibi daha küçük parçalara bölüyordu ve bu da  video kalitesini düşüren bir etkendi.

Twitter, video yüklemelerinde kaliteyi geliştirecek

Şirket, yaptığı açıklamada değişikliklerin Twitter Media Studio’da yayınlanmadığını söyledi. Bu araç yüklediğiniz tüm medyalara aynı ortamdan erişmenizi sağlıyor. Ayrıca, iyileştirilmiş video kalitesinin herkesin kullanımına sunulması beklenirken, yalnızca yeni video yüklemeleri için geçerli olacak ve eskilerine geriye dönük olarak uygulanmayacak. Yani daha önce yüklediğiniz video kalitelerinde bir iyileştirme söz konusu olmayacak. Bazı insanlar eskisinden neredeyse hiçbir fark görmediklerini söylerken, diğerleri tam ekranda daha az sıkıştırma ve ekran boyutlarını değiştirdiğinizde daha hızlı ayarlama fark ettiğini bildiriyor. Kalite hala YouTube’da yayınlanan HD videolarla karşılaştırılamaz, ancak yeterince iyi görünüyor. 2019’da şirket, gönderildikten sonra kalitelerinin düşmesini önlemek için JPEG’leri yükleme biçiminde de değişiklikler yapmıştı. Sosyal medya platformlarının arasındaki rekabet gün geçtikçe artıyor. Bu kapsamda Twitter da gelişmeye devam ediyor diyebiliriz.

BioNTech klinik çalışmaları hakkında bomba iddialar ortaya atıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting