Volkswagen Golf fiyatları zamlandı: İşte yeni fiyatlar

golf 8 1

Otomobil dünyasının gündem maddesi hiç değişmiyor: Zam. Ya otomobile ya akaryakıta zam haberi verdiğimiz şu günlerde son haber Volkswagen Golf’ten geldi.

Volkswagen Golf fiyatları zamlandı: İşte yeni fiyatlar! Otomobil tutkunlarının en beğendiği markaların başında gelen Volkswagen, popüler otomobil serisi Golf’ün fiyatlarını bir kez daha yukarı çekti. Artık aylık zamların son derece olağan hale geldiği şu günlerde, Ekim ayı güncellemesini yapan Alman otomotiv devi, aslında Eylül ayını pas geçerek herkesi şaşırtmıştı.

Volkswagen Golf çevreci motorla geliyor

Öyle ki Volkswagen Golf’ün giriş paketi Ağustos ayında 599.900-TL’den satılırken, Eylül ayında da durum değişmemiş ve yine aynı fiyattan satışlara devam edilmişti. Bununla birlikte bugün gelen fiyat güncellemesi sonrasında artık bu aracın giriş paketine sahip olmak isteyen otomobil meraklılarının 617.800-TL’yi gözden çıkarması gerekecek.

golf 8 5

Volkswagen Golf fiyatları zamlandı: İşte yeni fiyatlar

Her ne kadar giriş paketine yapılan yaklaşık 18.000-TL’lik fiyat zammı çok göz korkutmuyor olsa da, bir sonraki paket olan otomatik vites seçeneğine geçildiğinde aradaki fark epey artıyor. Eylül ayında 717.000-TL’den satışa sunulan Golf 1.0 eTSI 110 PG DSG Life donanımı, Ekim ayı itibariyle 752.800-TL’den satılacak. Yani anlayacağınız aradaki fiyat farkı bu basamakta yaklaşık 35.000-TL’ye çıkıyor.

golf 8 2

Eğer gözünüzü karartır ve en dolu paket Golf’ü satın almak isterseniz bu defa ödemeniz gereken fiyat farkı daha da artacaktır. Buna göre, Golf 1.5 eTSI 150 PS DSG R-Line donanımlı bir araca sahip olmak için geçen ay 919.900-TL ödeyecekken, bu ay itibariyle aynı araca sahip olabilmek için 965.800-TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Eylül ayının en çok satan otomobili yine Fiat Egea oldu