Ana SayfaHaberTwitter "Topluluklar" özelliği Android'e geldi

Twitter “Topluluklar” özelliği Android’e geldi

Geçen yıl iOS ve web’e gelen, konu tabanlı bir grup özelliği olan Twitter Topluluklar özelliği şimdi Android’e geliyor. İşte detaylar.

Twitter Android uygulamasının en son sürümü Topluluklar özelliğin alıyor. Bu özellik sayesinde ilgi alanlarınızla ilgili grupları bulabilecek ve sizinle aynı fikirde olan kişilerle sohbet edebileceksiniz. Bitkiler, cilt bakımı, uzay, tasarım, moda, Xbox ve R&B gibi çeşitli ilgi alanlarına yönelik topluluklar mevcut. Kullanıcılar kendi topluluklarını, Facebook Grubu  kadar kolay bir şekilde kuramasalar da, grup oluşturmak ve denetlemek istedikleri yeni bir topluluk önerebilecekler. Twitter, daha fazla topluluk ekledikçe bu gruplar da oluşmaya başlayacak. Bu açıdan Facebook Grup özelliğinden ayrılan bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Twitter "Topluluklar" özelliği Android'e geldi

Şirket, 2022’de Topluluklar için diğer planlarından bazılarını ortaya koydu. Her uygulama gibi yeni yılla birlikte kendi bünyesinde güncellemeler sunan Twitter da içerik oluşturucuları kendi bünyesine çekmeyi hedefliyor. Uygulamanın ilk yapacağı değişikliklerden biri olarak karşımıza Gruplar özelliği çıkıyor. Ayrıca sıralı bir zaman çizelgesi üzerinde de çalışılıyor. Aynı zamanda kronolojik zaman çizelgesi hala mevcut olacak. Soru-Cevap gibi özelliklerini de güncelleyen platform gizlilik ve güvenliğe gösterdiği önemi de artıracak. Uygulama bir özellik sunduğunda genelde ilk olarak iOS cihazlarda test ediyor. Test sürümünde olumlu sonuçların alınmasının ardından özellik daha geniş bir sürümle Android cihazlarda da karşımıza çıkmaya başlıyor.

Twitter yanlış paylaşımların önüne geçecek: Özellik her yere yayılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting