Ana SayfaGenelTwitter Rusya'nın ABD seçimlerine karışmaması için milyonlarca hesap kapattı

Twitter Rusya’nın ABD seçimlerine karışmaması için milyonlarca hesap kapattı

Bildiğiniz üzere ABD, geçtiğimiz dönemki başkanlık seçimlerine Rusya’nın müdahale ettiği iddiasıyla uzun süredir çalkalanıyor. Twitter ise, kendi ülkesinin isteği üzerine son dönemde milyonlarca hesabı askıya aldı.

Twitter günde 1 milyondan fazla hesabı kaldırıyor!

ABD yine bir seçime hazırlanıyor. Kasım ayında gerçekleştirilecek olan ara seçimler için ABD, bu sefer daha hazırlıklı yaklaşıyor. İstihbarat servisine göre, sosyal medya da manipülasyon yapılan yerlerin başında geliyor. Bu bağlamda Twitter, gerçek olmadığını düşündüğü hesaplar için geniş çaplı bir çalışa yürütmekte. Basına ulaşan bilgilere göre geçtiğimiz iki aylık süre içerisinde 70 milyondan fazla hesap askıya alınmış.

Ayrıca şirket, bu tarz hesapları daha kolay bulacak bir teknoloji geliştirmiş. 70 milyondan fazla hesabı elle bulmak elbette mümkün değil, geliştirilmiş algoritmalar bu hesapları tespit etmeye halen devam ediyor.

Bu çalışmanın Twitter hisselerine düşüş yaratacağı iddiası da ortaya atıldı. Kimliği belirtilmeyen bir firma yetkilisi, ikinci çeyreği kullanıcı sayısında düşüşle kapattığını söylüyor. Geçen yılı 330 milyon kullanıcıyla kapatan platform, bu ciddi düşüşten nasıl etkilenecek göreceğiz.

Öte yandan bitmek bilmeyen manipülasyon iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Bakalım kasım seçimlerinin ardından neler yaşanacak, yeni bir gerginlik çıkacak mı.

En iyi Cosplay çalışmaları! – 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting