Ana SayfaGenelTwitter Elon Musk'ın satın alma teklifini yeniden inceliyor

Twitter Elon Musk’ın satın alma teklifini yeniden inceliyor

Twitter, platformu Elon Musk’a satma fikrine ısınıyor olabilir. The Wall Street Journal’a göre şirket, Musk’ın anlaşmayı gerçekleştirmek için mali desteğe sahip olduğunu açıklamasının ardından devralma teklifini yeniden inceliyor. İşte detaylar.

Musk, sosyal medya devini satın almak için 43 milyar dolar ödemeye hazır olduğunu ilk duyurduğunda, bunun “en iyi ve son teklifi” olduğunu belirtmişti. Twitter ise teklifi reddetti. Şirket, bir devralma girişimini savuşturmak için sözde “zehir hapı” stratejisini benimseyecek kadar ileri gitti. Ancak The Journal‘a göre platformun yönetim kurulu şimdi Musk’ın teklifine “yeni bir bakış atıyor” ve müzakerelere girme olasılığı yüksek. Haber ajansı, iki tarafın teklifi görüşmek üzere Pazar günü toplanacağını bildirdi, ancak bir avuç engel müzakereleri karmaşık hale getirebilir. Zira şirketin yönetim kurulu bu teklife çok sıcak bakmıyor, ancak müzakerede sınırlar zorlanırsa satın alma işlemi de gerçekleşebilir.

Twitter Elon Musk'ın satın alma teklifini yeniden inceliyor

Twitter, haberle ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Musk, teklifini ilk açıkladığında, şirket, teklifin “dikkatli, kapsamlı ve kasıtlı bir şekilde gözden geçirilmesini” taahhüt ettiğini söylemişti. Önümüzdeki birkaç gün içinde Twitter’ın nasıl ilerlemeyi planladığını öğrenmemiz çok muhtemel. Journal, şirketin Perşembe günü ilk çeyrek kazançlarını açıkladığında bu satın alma teklifine de ağırlık vereceğini bildirdi. Platformun satın alınıp alınmayacağı net olmasa da görüşmeler son hız devam edecek. Neticede ortaya olumlu bir sonuç da çıkabilir.

Google Pixel Watch’ın nihai tasarımı ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting