Twitter toplu miktarda işten çıkarma yaptı

Twitter toplu miktarda işten çıkarım yaptı

Twitter, Elon Musk’ın satın alınmasıyla ilgili artan belirsizliğin ortasında düzinelerce çalışanını işten çıkardı. İşte detaylar.

The Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre şirket, işe alım görevlileri ve yeni işe alımlarla görevli diğerlerini içeren yetenek edinme ekibinin yüzde 30’unu kesti. Twitter, The Journal’a “100’den az kişinin” işten çıkarıldığını ve etkilenenyalerin lnızca yetenek edinme ekibi olduğunu söyledi. Şirket, Elon Musk tarafından satın alınmasını tamamlamaya çalışırken maliyetleri düşürmeye yönelik daha geniş bir girişimin parçası olarak daha önce kısmi işe alımları dondurduğunu duyurmuştu. Musk, platformdaki bot sayısıyla ilgili endişeleri öne sürerek anlaşmadan çekilmekle tehdit ettiğinden anlaşmanın durumu belirsiz. Perşembe günü Washington Post, anlaşmanın “ciddi tehlikede” olduğunu ve “Musk’un ekibinden bir yön değişikliğinin yakında geleceğini” bildirdi.

Twitter toplu miktarda işten çıkarım yaptı

Yeni Hyundai KONA

İşten çıkarma konusunun son Twitter’da Musk ile birlikte gündeme geldiği bildirildi. Tesla CEO’su, Twitter’daki maliyetlerden endişe duyduğunu ancak işten çıkarmaların masada olup olmadığıyla ilgili bir soruyu doğrudan yanıtlamadığını söyledi.

Şirkette kıdemli bir teknik eleman olan Ingrid Johnson, LinkedIn’deki bir gönderide, “gerçekten zor bir gün” olduğunu yazdı. “On yıldan fazla bir süredir orada olan işlerini kaybeden insanlar var” diye yazdı. “Şirket, Elon’a dava açmak ve şirketi kurmak için hayatlarını veren insanlar pahasına yanlış şekilde şişirilmiş bir hisse senedi fiyatını sürdürmek için potansiyel milyarlarca dolar harcamayı seçtiyse, bu daha da trajik bir hikaye.”

Aike T e-scooter, USB-C şarj bağlantı noktası ile piyasaya sürüldü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir