Aike T e-scooter, USB-C şarj bağlantı noktası ile piyasaya sürüldü

Aike T e scooter 2

Aike T e-scooter Avrupa’da piyasaya sürüldü. Yeni e-scooter’ın maksimum hızı 25 km/s ve tam şarjla 40 km menzile sahip.

Aike T e-scooter, beraberindeki şarj cihazına ek olarak USB-C şarjı da sunuyor. Avrupa’da  69 € (70 $) depozito ile ön sipariş verilebilir.  Aike, e-scooter’ının USB üzerinden şarj edilebilen ilk hafif EV olduğunu söylüyor. Ayakta duran e-scooter, çıkarılabilir bir 583kWh pile sahiptir ve 19 kg ağırlığındadır. Pil, USB-C bağlantı noktası üzerinden 8 saatte veya şarj cihazıyla 4 saatte tamamen şarj edilebilir. Aike T’yi diğer cihazları şarj etmek için de kullanabilir.

Aike T e-scooter

Aike T, gidonları arasında, GPS navigasyonu için bir akıllı telefonun yerleştirilebileceği bir yuvaya sahiptir. İki tekerlekli araç, 350W’lık bir elektrik motorundan güç alıyor ve akıllı bir IoT mimarisine sahip. IPX5 derecelidir ve -17 ila +35 santigrat derece sıcaklık aralığında çalışır. Aike T, 150 kg’a kadar yükleri destekleyebilir ve hırsızlık koruması da mevcuttur. Hırsızlığa karşı koruma özellikleri arasında akıllı telefon bildirimleri, yerleşik bir alarm ve otomatik bir fren kilidi bulunur. Aike T’nin konumu, entegre GPS’i ile takip edilebilir.

Aike, ön sipariş için yalnızca sınırlı sayıda T e-scooter biriminin mevcut olduğunu söylüyor. Şu anda sadece 500 adet Aike T e-scooter olduğunu söylüyor. Aike T’nin ilk sevkiyatlarının Kasım 2022’ye kadar yapılması bekleniyor. Aike T’nin mevcudiyeti diğer pazarlara da yayılabilir.

Dell yeni dizüstü bilgisayarlarını duyurdu