Twitter, intihar önleme özelliğini geri getirdi

Twitter, intihar önleme özelliğini geri getirdi

Twitter son dönemlerde adını sadece Elon Musk ile ilgili problemlerle gündeme getiriyordu, ancak şimdi durumlar değişiyor. İşte tüm detaylar.

Twitter, kullanıcıları belirli içerikleri ararken intiharı önleme yardım hatlarına ve diğer güvenlik kaynaklarına yönlendiren bir özellik olan #ThereIsHelp başlığını geri getirmek için çalıştığını söylüyor. Cuma günü Reuters, şirketin güvenlik aracını hafta başında Elon Musk’ın emriyle kaldırdığını bildirdi. Platformun güven ve emniyet başkanı Ella Irwin, kaldırma işlemini doğruladı ancak bunun geçici olduğunu söyledi. “İstemlerimizi düzeltiyor ve yeniliyoruz. Biz bunu yaparken geçici olarak kaldırıldılar, ”dedi. “Onları önümüzdeki hafta geri almayı umuyoruz.”

Twitter, intihar önleme özelliğini geri getirdi

Cumartesi sabahı Musk, platformun özelliği kaldırdığını yalanladı. “Mesaj aslında hala yayında. Bu sahte bir haber” diyen Musk, Twitter’da “Twitter intiharı engellemiyor” diye yazdı. Irwin, Reuters’e Twitter’ın Google tarafından kullanılan bir yaklaşımı benimsemeyi planladığını söyledi. #ThereIsHelp banner’ının anlık da olsa ortadan kaybolması, bazı tüketici güvenliği savunucularının Platforma yönelik eleştirilerine yol açtı. Şirketin yakın zamanda feshedilen Güven ve Güvenlik konseyinin eski bir üyesi olan Eirliani Abdul Rahman, Reuters’e olayı “son derece rahatsız edici” bulduğunu söyledi. Rahman ayrıca şirketlerin güvenlik özellikleri üzerinde tipik olarak “paralel olarak” çalıştıklarına ve mevcut olanları değiştirmeden önce yerinde bıraktıklarına dikkat çekti. Uzun süredir problemler ile gündeme gelen platform sorunları aşacak bir yaklaşım belirleyecek mi göreceğiz.

Turkcell , tüm kesimlerini kapsayan projelerini sürdürdü

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir