Ana SayfaGenelTwitter güvenlik sorunu ile gündemde!

Twitter güvenlik sorunu ile gündemde!

Sosyal medya dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Twitter, geçtiğimiz ay ortaya çıkan güvenlik zafiyetine ilişkin ilk resmi açıklamayı yaptı.

Twitter güvenlik sorunu ile gündemde! Sosyal medya devi Twitter, her ne kadar son zamanlarda Elon Musk kaynaklı olarak gündeme geliyor olsa da, şirketin başını ağrıtan tek olay bu değil. Öyle ki geçtiğimiz Temmuz ayında bir forum kullanıcısı elinde 5,4 milyon kullanıcıya ait bilgilerin olduğunu iddia ederek bunları 30 bin dolar karşılığında satışa çıkarmıştı.

Twitter GIF'lere yeni bir özellik ekliyor

Her ne kadar başta bunun bir dolandırıcılık hamlesi olduğu düşünülse de, devam eden süreçte ortaya çıkan bilgiler, bu hacker’ın gerçekten de milyonlarca Twitter kullanıcısının bilgilerini elinde bulundurduğunu göstermişti. Tabi gerisi çorap söküğü gibi geldi ve bu verilerin Aralık 2021’de gerçekleşen sıfır gün güvenlik açığı ile çalındığı anlaşıldı.

Twitter çalışanı şok bir açıklama ile gündemde

Twitter güvenlik sorunu ile gündemde!

İşte o günden bu yana adeta sessizliğe gömülen Twitter, beklenen açıklamayı bugün yaptı. Ünlü sosyal medya platformu, gerçekleştirildiği iddia edilen siber saldırıyı doğrulayarak, saldırıda sıfır gün güvenlik açığı yönteminin kullanıldığını ve bu güvenlik açığının artık yamayla kapatıldığını duyurdu. Aslında Twitter bu açıklamayla, dolaylı yoldan forum üzerinden Twitter kullanıcı verilerini satan hacker’ın iddialarını da doğrulamış oldu.

Twitter altyazı geçişi artık iOS ve Android'de mevcut

Peki sıfır gün güvenlik açığı nedir? Bu yöntemde hackerlar, daha önce keşfedilmemiş ve medyayla da paylaşılmamış bir güvenlik açığı tespit ederek, bu kanal vasıtasıyla kullanıcı verilerini ele geçiriyorlar. Ne diyelim, umarım bu güvenlik açığı kullanıcıların verilerinin çalındığı son siber saldırı olur.

iPhone 14 çıkış tarihi ertelenebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting