Twitter CEO’su şimdiden büyük yenilikler başlattı

Twitter CEO'su şimdiden büyük yenilikler başlattı

Kurucu Jack Dorsey’in Pazartesi günü Twitter CEO’luğundan ayrılmasının ardından, Twitter’ın yeni CEO’su Parag Agrawal, şirkette değişiklikler yapmaya başladı bile. İşte detaylar.

Washington Post’tan bir rapor, Agrawal’ın bugün sırasıyla mühendislik ve tasarıma liderlik eden Michael Montano ve Dantley Davis’in çıkışları da dahil olmak üzere “şirkette büyük bir yeniden yapılanma” ilan ettiğini belirtiyor. Twitter, yayınladığı bir raporda yeniden yapılanmaya gireceğini onayladı. Bir sözcü, “yeni CEO Parag, operasyonel mükemmelliğe ve Twitter’ı hedeflerine ulaşması için değişikliklere odaklanıyor” ifadelerini kullandı. Değişiklikler, ürün ve teknoloji organizasyonlarındaki ekipler için bir “Genel Müdür modeline” geçişi içeriyor; bu da bu bölümlerde işi tek bir kişinin yönetmesi anlamına gelecek. Şirket sözcüsü, “Bu, daha fazla işlevler arası çalışmamıza ve daha hızlı, daha bilinçli karar vermemize olanak sağlayacak” dedi.

Twitter CEO'su şimdiden büyük yenilikler başlattı

Davis bugün erken saatlerde saha dışından bir ekipten bir fotoğraf paylaştı. Twitter’da son iki yılın en önemli olaylarınden biri de şirketin ürün ekibinde çalışan Sara Beykpouf’un bugün Twitter’dan ayrılması. Bu ayrılışın da yeniden yapılanmayla alakası olup olmadığı bilinmiyor.

Geriye dönüp bakıldığında, şirkette büyük değişikliklerin devam ettiğine dair ipuçları vardı. Twitter ekibi dün America Securities 2021 Finans Konferansı sırasında “Daha hızlı hareket edebilir ve daha iyi uygulayabiliriz. Aynı hedeflere, aynı metriklere ve aynı işe odaklanacağız. Ancak Parag’ın daha hızlı kararlar almamıza ve kararların nerede olduğu konusunda daha net olmamıza yardımcı olabileceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kripto parada bir vurgun daha! 120 milyon dolarlık kripto para çalındı

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir