Ana sayfa Genel Notre Dame Katedrali için Apple maddi destekte bulunacak

Notre Dame Katedrali için Apple maddi destekte bulunacak

Dünya mirasının en büyük hazinelerinden birisi olarak görülebilecek Notre Dame Katedrali, geçtiğimiz günlerde büyük bir yangınla karşı karşıya kalmıştı. Oldukça uzun süren bir yangın olması nedeniyle Katedralden geriye neredeyse hiçbir şey kalmamıştı.

15 Nisan tarihinde ortaya çıkan bu yangın, Apple CEO’su Tim Cook tarafından da Twitter konusu olmuştu. Ünlü CEO, twitter paylaşımında Notre Dame katedrali ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dünyanın en büyük şirketlerinin CEO’ları, bu katedralin yenilenmesi için bağışta bulunacağı konusunda söz vermişti.

Notre Dame katedrali 300 milyon euro destek sözü aldı

Yanmasıyla büyük bir darbe alan bu katedral, Fransa CEO’ları tarafından 300 milyon euro destek sözü aldı. Yaklaşık olarak 18 saat kadar süren ve 850 yıllık bir tarihe darbe vuran yangının çıkış nedeni ise henüz tam olarak bilinmiyor. Her ne kadar Fransız itfaiyesi gece boyunca bu yangını söndürmeye çalışsa bile, işleri hiç de kolay olmadı.

Apple CEO’su Tim Cook, Twitter paylaşımında bu Katedral için Apple şirketinin önemli bir destekte bulunacağını ifade etti. “Apple, Notre Dame Katedrali’nin değerli mirasının gelecek nesiller için geri kazanılması adına yeniden inşa çalışmalarına bağış yapacak” diyen Cook, böylece Apple desteğini kesinleştirdi. Ancak Apple şirketinin henüz ne kadarlık bir yardım yapacağı ve bu desteğinin ne zaman gerçekleşeceği kesin değil.

Büyük şirketlerin bu tarz Dünya mirasına sahip çıkmaları, son derece memnuniyet verici. Umuyoruz ki tüm büyük şirketler, bu tarz konularda daha da duyarlı davranırlar.

Apple Music yeni bir özellik kazandı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler