Twitter, bot hesaplara savaş açtı! Yeni bir özellik geliyor

Twitter, bot hesaplara savaş açtı! Yeni bir özellik geliyor

Twitter bot hesaplara karşı savaş açıyor. Şirket yeni geliştirdiği özellikle bot hesapları tespit edecek ve diğer kullanıcıları bot oldukları yönünde uyaracak. İşte detaylar.

Şirket, yaptığı açıklamada “İnsanların bot ve otomatik hesapları ayırt etmelerine yardımcı olmak için özellik tasarladık” ifadelerini kullandı. Şirket geçen yıl bot hesaplar için bot olduklarını açıkla belirtmelerini gerektiren bir yönetmelik sunmuştu. O zamandan beri buna uymayan hesaplar olmuş olacak ki sosyal medya devi bu yönde farklı bir adım atıyor. Özellikle aşı veya afet dönemlerinde bot hesapların ortaya çıktığı gözlemlendi. Bu tarz dönemlerde bilgi kirliliğinden kurtulmak için bot hesaplarına karşı bazı yenilikler getirilmesi gerekiyor. Twitter, “Spam içerikli botlardan iyi botları ayırmanıza yardımcı olacak özellik tamamen platformumuzun şeffaflığıyla alakalı” açıklamalarını yaptı.

Twitter, bot hesaplara savaş açtı! Yeni bir özellik geliyor

Özellik, başlangıçta 500’den fazla geliştirici hesabına dağıtılacak ve “yılının sonuna kadar” tüm geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Twitter son zamanlarda platformunda bir çok değişikliğe gidiyor diyebiliriz. Şirket daha dün tweetlere emoji ile yanıt verme özelliği geliştirdiğini duyurdu. Özellik sadece ülkemizde kullanıma sunuldu. Tüm testler yolunda giderse daha geniş kapsamda bir kullanıma da sunulacaktır. Şirket aynı zamanda iOS cihazlar için yepyeni bir tasarım geliştirmeye de başladı. Tüm bu yenilikler sosyal medya platformunu ne kadar ileri götürebilecek göreceğiz. Zira son dönemde tüm platformlar arasında ciddi bir rekabet mevcut.

Binance Türkiye kayıp para hakkında önemli açıklamalarda bulundu

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir