Ana sayfa Haber Türk Telekom bot hesaplarla kendini TT mi yaptırıyor?

Türk Telekom bot hesaplarla kendini TT mi yaptırıyor?

Türk Telekom’u Twitter’da bot hesaplar ile #AdamsınTelekom hastagini TT yaptırdığı iddia ediliyor. Peki, bu gerçekten böyle mi? İşte cevabı!

Türk Telekom, İstanbul‘da yaşanan deprem sonra Türkiye genelinde uzun süre sesli arama hizmeti verememişti. Twitter’da topa tutulan ve hatta kanal programlarında eleştirilen operatörler, geç de olsa özür dilemişti. Türk Telekom da özür için müşterilerine 2 ay boyunca 5 GB internet hediye edeceğini açıklamıştı.

Kriz yönetimini beceremeyen firmanın, şimdi de Twitter üzerinden bot yani sahte hesaplar ile #AdamsınTelekom hashtagini TT yaptırdığı iddia ediliyor. Yumurta hesaplardan TT yapılan bu hashtag hakkında henüz bir açıklama gelmediğini bunun bir varsayım olduğunu belirtelim.

Türk Telekom

Sahte hesaplar ile TT olmaya çalıştığı iddia edilen firmanın, İstanbul depremi sonrasında sadece hediye internet vermesi çok eleştirilmişti. İnsanlar acil durumlarda hediye internet yerine arama yapmayı tercih ediyor.

İstanbul Depremi Önceden Tahmin Edilebilecek Mi?

Umarız yaşanan bu olaylardan bir ders çıkarılır ve operatörler doğal afetler sonrasında yeniden sınıfta kalmaz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler