Twitter bir tanıdık ismi daha platformundan engelledi

Twitter bir tanıdık ismi daha platformundan engelledi

Twitter, CNN tarafından sızdırılan bir rapora göre platformun COVID-19 yanlış bilgilendirme konusundaki kurallarını tekrar tekrar ihlal ettiği için Georgia Kongre Üyesi Marjorie Taylor Greene’in kişisel hesabını kalıcı olarak askıya aldı. İşte detaylar.

Yasak yalnızca Greene’in kişisel Twitter hesabı @mtgreenee’yi etkilediğinden, hükümet hesabı @RepMTG’ye erişmeye ve tweet atmaya devam edebilir. Twitter sözcüsü Katie Rosborough, The Verge’e yaptığı açıklamada, platformun Greene’in hesabını, platformun COVID-19 politikalarının “tekrarlanan ihlalleri nedeniyle” “kalıcı olarak askıya aldığını” açıkladı. “Bu politika için ihtar sistemimize göre, politikanın tekrar tekrar ihlal edilmesi durumunda hesapları kalıcı olarak askıya alacağımızı açıkça belirttik” ifadeleri belirtildi. Platform, Mart 2021’de, COVID-19 hakkında yanlış bilgiler içeren tweet’ler yayınlayan kullanıcıların hesaplarını kilitleyen beş ihtarlı bir sistem uygulamaya koydu. Ancak bir kullanıcı beş ihtar alırsa hesabı kalıcı olarak askıya alınır. Twitter, Greene’in askıya alınmasına sebep olan tweetin hangi tweet olduğunu doğrulamadı.

Twitter bir tanıdık ismi daha platformundan engelledi

Greene, duruma Telegram ve Facebook’taki bir gönderide yanıt verdi. Greene, “Twitter Amerika’nın düşmanıdır ve gerçeklerle baş edemez” diyor. “Sosyal medya platformları gerçeğin her yere yayılmasını engelleyemez.”

Geçen yıl, Greene, platformun politikalarını ihlal ettiği için birkaç kez Twitter’dan uzaklaştırıldı. Hesabı, Twitter’ın sivil dürüstlük politikasını ihlal ettiği için geçici olarak yasaklandı ve daha sonra COVID-19 hakkında yanıltıcı bilgiler tweetledikten sonra iki ayrı olayda askıya alındı.

James Webb Uzay Teleskobu hakkında yeni gelişmeler yaşandı