Ana sayfa Facebook Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silme işleminin nasıl yapıldığını adım adım anlatıyoruz. İşte karşınızda Facebook hesabını kapatma yöntemi.

Sosyal medya devi Facebook, gizlilik konusunda kullanıcıların kafasındaki soru işaretlerini son atılımları ile kaldırsa da, bir çok kişi artık Facebook kullanmak istemiyor. Kişilerin bazıları gizlilik bazıları da artık eski tadının olmadığını düşündükleri için platformu terk etmek istiyor. Peki, Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılıyor? Biz de bu rehberimizde hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi adım adım anlatıyoruz.

GSM Borç/Alacak Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Rehberimize geçmeden önce hesabınızı sildiğinizde 14 gün içerisinde giriş yapmadığınız takdirde hesabınızı bir daha asla kullanamayacağınızı belirtelim. Bu yüzden Facebook’taki video ve fotoğraflarınızı baştan yedeklemenizde fayda var.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme (Rehber)

Peki Facebook hesabını kalıcı olarak silmek nasıl mümkün olacak? Aslında bu son derece basit. Malum eskiden Facebook hesabı silme diye birşey söz konusu değildi. En fazla hesabımızı dondurabiliyorduk. Fakat artık hesabımızı kalıcı olarak silmek de mümkün. Üstelik bu o kadar da zor değil.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabınızı silmek için izleyeceğimiz yol oldukça basit. Bunun için öncelikli olarak tarayıcınızdan Facebook hesabınıza girin. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra buraya tıklayarak, hesap silme sayfasına girebilirsiniz.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda tek seçenek olan “Hesabımı Sil” sekmesine tıklayarak yolumuza devam ediyoruz. Elbette şunu da belirtmek gerekiyor. Hesabınızın tamamen silinme süresi 14 gündür. Yani 14 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparak, hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Eğer 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız, Facebook size son bir e-posta daha atarak hesabınızın silineceğini hatırlatıyor. Giriş yapmadığınız takdirse, hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacak.

Facebook hesabınızı silin

Facebook hesabını kalıcı olarak silme için yapmanız gereken şey, önünüze gelen ekrandan şifrenizi yazarak onaylamak olacak. Alt kısımdan bir de fotoğraf seçmeniz isteniyor. Bu sizin robot olmadığınızı kanıtlamak için yapılan bir güvenlik testi.

Son olarak alt kısımdaki “Tamam” butonuna tıklamanız gerekiyor. Butona tıkladıktan sonra önünüze ufak bir duyuru ekranı gelecektir. Bu duyuru ekranında hesabınıza 14 gün girmediğini takdirde, hesabınızın tamamen silineceği belirtiliyor.

Az önce de belirttiğimiz üzere, hesabınıza 14 gün içerisinde giriş yaptığınız takdirde, Facebook kalıcı olarak hesap silme işleminiz iptal olacaktır. Bu iptal işlemiş için ekstradan bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sıfır otomobil fırsatçılarına dikkat!

Son dönemde 2. el otomobil fiyatlarının artmasına bir de sıfır otomobil fırsatçıları eklendi. İşte konu hakkındaki tüm detaylar. Özellikle son 2 yıldır ülkemizdeki otomobil fiyatları...

Son Haberler