Ana SayfaSosyal MedyaTwitter bahşiş kutusu ile yeni bir dönem başlatıyor: Paylaşımlarınızdan para alabileceksiniz

Twitter bahşiş kutusu ile yeni bir dönem başlatıyor: Paylaşımlarınızdan para alabileceksiniz

Twitter bahşiş kutusu özelliği bir süredir konuşuluyordu ancak henüz yayınlanmadı. Konuyla ilgili merak edilen detayları aktaran platform yeni bir özellik getirdiklerini ifade etti.

Sosyal medya devlerinden birisi olan Twitter bahşiş kutusu özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı. Bu özellik tamamen kullanıcıların insiyatifine bağlı diyebiliriz. öncelikle bu sistemin nasıl çalıştığından bahsedelim. Herhangi bir kullanıcı, profiline bahşiş kutusu ibaresi eklemekle işe başlıyor.

Bu ibarenin yer aldığı bölümlere para atarak hesap sahibine bahşiş verilmiş olacak. İşin aslına bakacak olursak hizmet sektöründeki bahşiş kavramının dijital karşılığı olduğunu söyleyebiliriz. Yani pek yabancısı olunan bir durum değil.

Twitter kullanıcıların birbirlerini desteklemesini istiyor

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter kullanıcıların birbirlerini desteklemesi için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Twitter Kıdemli Ürün Yöneticisi Esther Crawford tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa platform kullanıcıların birbirlerini desteklemesini istiyor.

Twitter bahşiş kutusu

Sürekli olarak yeni yollar bulmaya çalışan Twitter aslında reklam faaliyetlerine en az önem veren uygulamalar içerisinde yer alıyor. Instagram ve Facebook gibi sosyal medya devleri düşünüldüğünde Twitter onların yanında gerçekten de çok az miktarda reklam veriyor. Ancak kullanıcıların kazanç sağlaması için yeni yöntemler denemeye çalışıyor.

Twitter, abonelik hizmetini güçlendirmek için Scroll’u satın aldı

Küresel çapta devasa bir yardım ağı oluşturmak isteyen Twitter için ilk adımların bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Hesap sahiplerine bahşiş vermek isteyen kullanıcılar Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo gibi platformları kullanabilir. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting