Türkiye’den Bitcoin (BTC) nasıl alınır?

Kripto paralar için babasını

Kripto paraların zirve yapmasıyla birlikte pek çok kişi Türkiye’den Bitcoin (BTC) nasıl alınır sorusunun yanıtını aramaya başladı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Kripto paralara olan ilgi son dönemde hayli arttı. Çünkü hergün televizyonda Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto paranın rekor kırdığını görüyoruz. Üstelik bu sadece buz dağının görünen kısmı. Bitcoin en popüler kripto para olduğu için sürekli televizyonda BTC’nin rekorlarına ilişkin haberler görüyoruz.

Fakat az çok kripto para piyasasıyla ilgilenmeye başladığınızda adeta karşınızda bambaşka bir dünya olduğunu fark ediyorsunuz. Bu dünyada hemen her gün farklı bir token zirveye çıkıyor.

Örneğin geçtiğimiz günlerde RVN isimli token sadece dakikalar içerisinde 100’de 220 oranında yükselme kaydetti. Yani 1TL’lik RVN bir kaç saniyede 3TL’nin üzerine çıktı.

Türkiye’den Bitcoin (BTC) nasıl alınır?

Peki gelelim asıl merak edilen soruya. Türkiye’den Bitcoin yani BTC nasıl alınır? Aslında BTC ya da diğer kripto paraları aynı yöntemlerle basit bir şekilde almanız mümkün.

Türkiye’de kripto para borsasına yön veren çeşitli kuruluşlar var. Paribu, BTC Türk, Binance vb.

Bunlardan herhangi birisine üye olup para yatırdıktan sonra rahatlıkla kripto para alış verişine başlayabilirsiniz. Aynı şekilde para yatırdığınız gibi paranızı hesabınıza çekmeniz de mümkün.

Şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. Türkiye dışındaki borsalar üzerinden de kripto para satın almanız vs. mümkün. Fakat para çekmek için biraz daha efor sarf etmeniz gerekebilir. Tercih sizin.

Bitcoin yüzde 80 değer kaybedebilir