Ana SayfaHaberTürkiye koronavirüs haritası kullanıma sunuldu!

Türkiye koronavirüs haritası kullanıma sunuldu!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından geliştirilen Türkiye koronavirüs haritası kullanıma sunuldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve dünya genelinde 500.000 kişiyi enfekte eden COVID-19 için çalışmalar hızla devam ediyor. Bu süreçte devletler de aldığı önlemler ile vatandaşlarını koruyor. Doğru ve hızlı bilgileri halk ile paylaşan ve bu süreci oldukça başarılı bir şekilde yürüten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Türkiye koronavirüs haritası ile karşımıza çıkacaklarını açıklamıştı.

iPhone 12 coronavirüs sebebiyle gecikebilir!

Bugün ise Fahrettin Koca’nın bahsettiği Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından geliştirilen Türkiye koronavirüs haritası kullanıma sunuldu. Buraya tıklayarak COVID-19 salgınından etkilenen ülkeleri anbean görüntüleyebiliyorsunuz. Diğer ülkeleri şehir bazlı olarak görebiliyorken, Türkiye’de maalesef ki bu kullanılmıyor.

Önümüzdeki günlerde muhtemelen Pazartesi veya Salı gününe kadar Türkiye’de görünen COVID-19 vakalarının hangi şehirlerde olduğu açıklanacak. Halkın panik yapmaması için uzun bir süredir açıklanmayan şehirlerin, artık açıklanması ve o bölgede yaşayanların daha temkinli olması gerekiyor.

Türkiye koronavirüs haritası

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yayılan bu salgının, ciddi boyutlara ulaşmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gece saatlerinde; “Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Hastalar ve temas çevreleri izole edildi. 16 hastamızı kaybettik. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı. Sizi ısrarla tedbirleri uygulamaya davet ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Bir günde 1.000’den fazla tanının konması oldukça ürkütücü. Bu yüzden yetkililerin uyarılarını lütfen dikkate alın ve mümkün olduğunca evde durmaya özen gösterin. Çalışmak zorundaysanız ise lütfen insanlarla temas halinde olmayın ve ellerinizi sık sık yıkayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting