Ana Sayfa Oyun Türk Oyunu Monochroma Yakında Oyun Severlerle

Türk Oyunu Monochroma Yakında Oyun Severlerle

İstanbul merkezli Nowhere Studios tarafından geliştirilen oyun yakında oyun severlerle buluşacaktır. Türk oyunu olan bu Monochroma, farklı bir deneyim yaşatacağa benziyor.

Oyunun serverlerinin ödenmesi için kickstarter üzerinden bağış kampanyasına girişilmişti. Oyunun geleceğinin olduğu düşünülüyor ki toplam 80 bin dolar bağış toplanmış. Bu da Monochroma’nin kısa zamanda oyun dünyasına katılmasına ve yeniliğiyle farklı deneyimleri oyun severlere yaşatmasına az kaldı demek oluyor.

Kısaca Monochroma’nin oyunda ki kurgusundan da bahsedelim. 1950 yıllarında geçen bir serüven yaşatacak oyun severlere. Ev işlerinde yardımcı olmak ve çocuklara bakmak için robot üreten bir firma var işin içinde. Serüven şu şekilde gelişiyor. Dışarıda uçurtma uçuran iki kardeş, birinin sakatlanmasıyla evlerine dönmek isterler. Yolda giderlerken aşırı yağan yağmurdan saklanmak için robot üreten firmanın depolarına saklanırlar. İşte işin ucu burada kopuyor. Bu çocuklar, firma için sır olan konulara, kimsenin görmemesi gereken sırları görürler. Şahit olurlar. Firmanın karanlık ekibi de bu çocukların ortadan kaldırılması gerektiğini düşünür. Firma adamları bunun için harekete geçerler. Bu çocukları ayakta tutabilecek yegane korucu ise, akıl oluyor. Yani oyun bulmaca şeklinde sinematik bir video türündedir. Akıllı hareket etmeyi, yanlış yapmamayı gerektiren bir oyundur. İşin bu kısmında oyunu oynayan kendi kararlarını vererek oyunda ilerleyecektir. Oyun piyasaya çıktığında biz de deneyip, görüşlerimizi yazacağız. Herkese şimdiden başarılar dilerim.

39324_550x250

Monochroma sitesinde Türk oyun severlere teşekkürlerini sunuyor. İlk bağış kampanyasında 40 bin dolar bağış almışlar. Sonrasında ise 80 bin dolar rakamına ulaşmışlar. Bundan sonrada işlerin daha hızlı ilerleyeceği hususunda açıklama yayınladılar. Bir aksilik olmazsa Monochroma oyunu aralıkta yayında olacaktır. Oyuna ilgi şimdiden büyük. Türk yazılımcılar tarafından geliştirildiğinden bizim ilgimiz daha çok oyuna. Umarız dünya çapında büyük ses getiren bir oyun olur. Ben en çok bu oyunun Türkiye’ye kazandıracaklarını merak ediyorum. Oyunda Türkiye’ye karşı ilgi uyanırsa, iyi reklam yapmış oluruz. Artık her sektörde dünya’da söz sahibi olmanın kapıları açılmalıdır. Bunun gururunu yaşamak hepimizin hakkıdır.
Monochroma oyununu geliştirenlere başarılar. İlk yayında belki aksilikler oluşur ama sonraki sürümlerin de daha iyi olacaktır. Herkese başarılar tekrardan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting