İlk açık dünya Star Wars oyunundan beklenen fragman geldi

Star Wars Outlaws

Açık bir dünyada geçen ilk Star Wars oyunu olma özelliğini taşıyan Star Wars Outlaws oyunundan beklenen fragman sonunda yayınlandı.

Star Wars serisi son yıllarda sinema tarafında aradığını bulamıyor olsa da söz konusu TV ve oyun dünyası olduğunda karşımıza çok farklı bir tablo çıkıyor. Bir yandan The Mandalorian ve Andor gibi dizilerle Disney+’ta milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitleyen Star Wars serisi, bir yandan da oyun dünyasında birbirinden başarılı işlere imza atıyor. Büyük beğeni toplayan Star Wars Jedi: Last Survivor’ın merakla beklenen devam oyunu Star Wars Jedi: Survivor, nisan ayında oyun severlerle buluştu ve o da beğeniyle karşılandı. Böylece Lucasfilm sonunda oyun tarafında başarılı bir gidişat tutturdu.

Bu momentumu kaybetmek istemeyen Lucasfilm, çok yakında yeni bir Star Wars oyununu daha oyun severlerle buluşturacak. Ancak bu yeni oyun Star Wars Jedi serisinin bir parçası olmayacak. Onun yerine başka bir stüdyo tarafından geliştirilen ve daha önemlisi açık bir dünyada geçen bir Star Wars oyunu çok yakında piyasaya sürülecek. Star Wars Outlaws adını taşıyan bu oyun için heyecanlı bekleyişimiz sürerken, oyundan ilk fragman yayınlandı.

Açık dünyada geçen ilk Star Wars oyunu olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Star Wars Outlaws, oyun dünyasının en önemli stüdyolarından olan Ubisoft tarafından geliştirildi. Microsoft’un Xbox Showcase etkinliğinde yeni oyununu tanıtan Ubisoft, Star Wars: Outlaws’ın 2024’te oyun severlerle buluşacağını duyurdu.

Bu yeni oyun, The Empire Strikes Back ile Return of the Jedi filmleri arasındaki dönemde geçiyor. Oyuncular Kay Vess adlı bir suçluyu ederek Star Wars evreni boyunca uzanan bir maceraya atılacak. Bu geniş açık dünyada oyuncuların farklı gezegenleri keşfederek yepyeni dünyalara adım atabileceği söyleniyor. Tabii film ve dizilerden aşina olduğumuz gezegenler de bu maceranın parçası olacak.

Star Wars oyunu

Mark Zuckerberg, Apple Vision Pro’yu beğenmedi