Tüm ürünler birbirini şarj edecek!

Anker PowerPort III Pod 65W : Şarj sorununa hızlı çözüm

Tecrübeli analist Mark Gurman, Apple’ın gelecek planlarında yer alan ekosistem stratejisi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tüm ürünler birbirini şarj edecek! Zaten çok iyi bir ekosisteme sahip olan ABD merkezli teknoloji devi Apple, işleri daha da ilerletmeyi hedefliyor. Şirketin hayallerini süsleyen plan ise tecrübeli analist Mark Gurman tarafından ortaya kondu. Buna göre Apple, gelecekte bütün ürünlerinin birbirini şarj edebileceği bir teknoloji geliştirmeyi düşünüyor. MagSafe sayesinde hedeflerini bir adım daha ileriye taşıyan şirketin ilerleyen zamanlarda kurmayı hayal ettiği sistem hayli ilgi çekici.

Apple 11 milyon dolar para cezasına çarptırıldı

İşte Apple’ın hayalindeki ekosistem: Tüm ürünler birbirini şarj edecek!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şarj teknolojisi anlamında son olarak yeni nesil kablosuz şarj teknolojisi MagSafe’i geliştirmişti. Bu sayede bir iPhone ile bir Apple Watch aynı anda şarj olabiliyordu. Ancak görünüşe göre Apple’ın gözü daha da yükseklerde. Mark Gurman tarafından ortaya atılan iddialara göre şirket gelecekte tüm ürünlerinin birbirini şarj edebilmesini hayal ediyor.

Mark Gurman bu durumu “Bir iPad’in bir iPhone’u, bir iPhone’un da bir Apple Watch’u ya da bir AirPods’u şarj ettiğini düşünün…” sözleriyle ifade ediyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda Apple bu tarz bir teknoloji geliştirmek için ne gibi adımlar atacak? Ya da Mark Gurman tarafından iddia edildiği gibi şirketin böyle bir hedefi var mı bekleyip göreceğiz.

Çin yüz tanıma sistemleriyle nefes bile aldırmayacak: Yeni distopya