Elon Musk iflas etmenin eşiğinde: Şaka değil gerçek

Elon Musk, Tesla hisselerini satmak için anket düzenledi

Elon Musk iflas etmenin eşiğine geldi. Özellikle son dönemlerde yaşanan birçok problem onu iflasın eşiğine getirdi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en önemli girişimcileri arasında yer alan Elon Musk iflas etmenin eşiğine kadar geldi. Bugüne kadar kendisi hakkında olumlu fikirler ortaya atıldı. Ancak bu fikirlerin aslında onu kurtarmaya yetmediği görülüyor. Burada iflas edeceği söylenen şirket uzay alanında çalışan SpaceX.

Musk tarafından gönderilen bir e-posta sızdırıldı. SpaceX markasının uzun vadede iflas tehlikesi ile karşı karşıya olduğu ifade edildi. Şirketin roketlerinde kullandığı motorun üretiminde birçok aksaklık yaşanıyor. Bu aksaklıklar aynı zamanda uzay şirketini iflasın eşiğine kadar getirebilir.

Elon Musk iflas etmenin kıyısına yaklaştı

SpaceX dünyanın en önemli uzay şirketi olarak görülüyor. Her ne kadar ondan daha büyük rakipleri olsa bile yine de kendisi inovatif yatırımları ile ön plana çıkıyor. Ancak raptor motoru üretiminde büyük bir kriz var. Elon Musk tarafından gönderilen e-postada bu kriz açık bir şekilde aktarılıyor.

Elon Musk iflas etmenin

Sızdırılan eposta mesajlarına bakarsak motor üretim krizi çok net bir şekilde görülüyor. Pandemi süreci nedeniyle yaşanan tedarik sorunları raptor motor üretimini baltaladı. Bu üretim krizi nedeniyle şu sıralar roket uçuşları yapılamıyor. Bu nedenle şirketin geri planda kaldığını söyleyebiliriz. Böylece daha şimdiden Elon Musk iflas etmenin eşinde haberleri ortaya çıktı.

ABD UFO gözlem birimi kuruyor: Uzaylıları araştıracaklar

Musk hafta sonları da fabrikada çalışacak. Gelecek yıl en az iki haftada bir Starship uçuşu yapılması gerektiği ifade ediliyor. Aksi halde Şirket iflas ile yüzyüze gelebilir. Peki siz yaşanan bu gelişmeler ve uzay şirketinin iflası hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.