Tübitak teknoloji üretmeye devam edecek

tübitak

Kocaeli Sanayi Odası’nın bugün gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’na Konuşmacı olarak katılan TÜBİTAK Başkanı Ahmet Arif Ergin, TÜBİTAK’ın reel sektörle rekabeti kapatacağını; ama teknoloji üretmeye devam edeceğini söyledi.

Kocaeli Sanayi Odası’nın Ağustos ayı Meclis Toplantısı’nda TÜBİTAK Başkanı Ahmet Arif Ergin’in yanı sıra Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Görgün, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut ve oda üyeleri hazır bulundu.

Konuşmasında TÜBİTAK’ın reel sektörle rekabeti kapatacağını söyleyen Ahmet Arif Ergin şunları söyledi: “TÜBİTAK’ın rekabet konumunda çıkarak doğru yere konumlanması gerekiyor.

Benim kurumumun ismi biraz yanış. Türkiye Bilimsel Teknolojik Araştırma İmalat Tedarik Bakım Tutum Lojistik Destek ve Garanti Süresi İdame Kurumu olması lazım.

tübitak

Baktığınızda Enerji, Kimya sektöründe reel sektöre rakip hamleler yapmışız. TÜBİTAK; rakip olan bir kuruluş değil problemlerini çözebileceği rahat bir kurum olduğunu belirtmek istiyorum.

Sanayi ile gerçekleştirilemeyecek akademi ile de yapılamayacak devlerin bazı ARGE işlerini TÜBİTAK üstlenmek zorunda” dedi.

OneDrive artık dosyalarınıza kimin eriştiğini söyleyecek