Ana Sayfa Genel TSMC ve Samsung 3NM'nin geliştirilmesinde önemli sorunlar yaşıyor

TSMC ve Samsung 3NM’nin geliştirilmesinde önemli sorunlar yaşıyor

Son raporlara göre, TSMC FinFET ve Samsung GAA, 3nm proses teknolojisinin geliştirilmesinde farklıi ancak kritik bazı sorunlarla karşılaştı. TSMC ve Samsung bu nedenle 3nm işlem teknolojisinin gelişim sürecini ertelemek zorunda kalacak. TSMC’nin planına göre, 3nm bu yıl sertifikasyon ve deneme üretimini tamamlayacak. Ancak 2022’de seri üretime geçecek.

Şu an itibariyle, Apple zaten TSMC’nin 3nm işlem sözleşmelerinin büyük bir kısmına sahip. Bu, Apple’ın TSMC 3nm işlemi için ilk müşteri grubu arasında olacağı anlamına geliyor. 3nm varış süresinde gecikme olursa, 5nm yongalar piyasada daha fazla zaman geçirecektir. Aynı zamanda, Intel’in en gelişmiş işleminin şu anda 10nm olduğu düşünüldüğünde, bu Intel’in süreçlerini yakalama fırsatı da sağlıyor. Ancak 2022‘de üretime başlamak için hala yeterli zaman var.

TSM ve Samsung 3NM'nin geliştirilmesinde önemli sorunlar yaşıyor

TSMC ve Samsung 3nm sürecinin seri üretimi 2022‘de gerçekleşecek olsa da TSMC’nin liderliği almasını bekliyoruz. Tayvanlı üretici altı aya kadar ileride olabilir.
Buna ek olarak, TSMC Başkanı Liu Deyin, daha önce TSMC’nin bu yılki gelirinin rekor seviyelerde yükselmeye devam ederek 3nm düzenine öncülük ettiğini ve Nanke’deki kümülatif yatırımının 2 trilyon NT $ ‘ı aşacağını belirtti. Buna karşılık, Samsung’un dökümhane işletmesi 3nm sürecinde TSMC’yi yakalamak için 116 milyar ABD doları yatırım yapmaya hazırlanıyor.

TSMC, Arizona tesisine 300’den fazla gönderecek

Tayvanlı yonga üreticisi TSMC şu anda ABD Arizona’da yeni bir yonga fabrikası üzerinde çalışıyor. TSMC’nin programına göre inşaat önümüzdeki yıl başlayacak. Yonga üreticisi ayrıca bu fabrikanın işletilmesi için ilgili personeli göndermeye ve işe almaya hazırlanıyor. TSMC Başkanı Liu Deyin ile yakın tarihli bir röportajda, TSMC’nin ABD’ye personel göndereceği ve işe alacağı açıktı. Liu Deyin röportajda Arizona fabrikasının faaliyete geçmesine yardımcı olmak için 300‘den fazla çalışanı göndereceklerini söyledi. Ayrıca şirket, uzun yıllar iş tecrübesine sahip 300 mezun ve mühendis daha işe alacak.

Apple, Mac uygulaması Amphetamine’i yasaklamayı düşünüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting