Ana SayfaGenelToyota Yaris Ocak fiyatları büyük hayal kırıklığı yarattı

Toyota Yaris Ocak fiyatları büyük hayal kırıklığı yarattı

Toyota’nın en ucuz otomobillerinden biri olan Yaris, 2022 fiyatlarıyla müşterilerini üzdü. Öyle ki en boş Yaris’in başlangıç fiyatı bile 370 bin TL’yi aştı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Toyota Yaris Ocak fiyatları büyük hayal kırıklığı yarattı. Malum geçtiğimiz sene ÖTV matrahlarında güncelleme olmuştu. Bu güncellemenin ardından tüm dengeler değişti. Özellikle de giriş seviyesinde yer alan otomobillerin fiyatlarında büyük düşüşler yaşandı. Öyle ki bazı otomobillerin fiyatı 50 bin TL’den fazla düştü.

ÖTV güncellemesi sonrasında fiyatı uygun seviyelere inen otomobillerden birisi de Yaris oldu. Toyota imzası taşıyan HB modeli gelen ÖTV düzenlemesi sonrasında 185 bin TL seviyesine kadar düştü. Peki sonra ne oldu? Tabi ki kurlar arttı. Dolar ve euro’daki artış sonrasında fiyatı 185 bin TL olan otomobil şu anda 370 bin TL’ye satılmaya başlandı.

Hali hazırda basit bir Yaris almak için dahi önemli bir meblağı gözden çıkarmanız  gerekiyor.

En pahalı modelin fiyatı ise yarım milyonu da aşarak 650 bin TL’ye kadar yükseldi. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Yaris’in Ocak fiyatlarıyla başbaşa bırakalım.

Toyota Yaris Ocak fiyatları büyük hayal kırıklığı yarattı

1.0 Vision
Fiyatı: 371.500 ₺

Toyota Yaris fiyatlarında büyük düşüş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting