Ana SayfaGenelToyota C+Pod küresel pazardaki yerini alacak

Toyota C+Pod küresel pazardaki yerini alacak

Japon otomobil üreticisi Toyota, şehir içi yolculuklar için özel olarak tasarlanmış en yeni taşınabilir ve kompakt elektrikli aracı olan kamu satışlarını başlattı. 

Toyota C+Pod şu an Japonya’da satışta ancak aracın küresel pazarda da satışa çıkarılması hedefleniyor. Şu an bireysel Japon alıcılar için zaten mevcutken ilk olarak geçen Aralık ayında kurumsal ve belediye müşterileri için Japonya’da tanıtıldı, ancak artık ülkedeki bireysel alıcıların da kullanımına sunulacak. Toyota, aracın ülke genelinde kira-satın alma sözleşmeleri yoluyla satışa sunulacağını söyledi.

Toyota C+Pod küresel pazardaki yerini alacak

Toyota C+Pod ayrıca 60km/s’lik bir azami hıza sahip ve bu da çoğu şehir içi günlük işe gidiş geliş için yeterince iyidir. Toyota C+Pod, karbon ayak izinin bilincinde olan ve günlük ulaşım sorunlarına temiz ve sürdürülebilir bir çözüm arayan şehir sakinlerine kesinlikle hitap edecek. Yeniden şarj edilmeden önce 150 km’ye kadar gidebilen iki kişilik elektrikli bir araçtır.

Toyota C+Pod, piyasadaki en kompakt EV’lerden biri olarak geliyor. Piyasadaki en küçük boyutlara sahiptir. C+Pod, çoklu ikili ve üç tonlu renk çeşitlerinde mevcuttur. 9,06 kWh lityum iyon pil, EV için güç sağlar. Toyota C+Pod’un pili 5 saate kadar şarj edilebilir. C+Pod’un yaklaşık 3,9 metrelik bir dönüş yarıçapı vardır ve bu da otomobilin dar görünen park yerlerinden çıkmasını mümkün kılıyor.

Toyota C+Pod küresel pazardaki yerini alacak

Toyota C+Pod’un kabini, sürücü ve müşteri için yeterli alanla kompakttır. Gösterge panelinin sade tasarımı, iç mekanın siyah ve beyaz renkleriyle vurgulanıyor. Toyota’dan C+Pod’un satış programı ve fiyatlandırmasıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bakalım bu otomobil küresel pazarda ne zaman yer alacak.

TikTok internetin kralı oldu, Google’ı tahttan indirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting