Ana SayfaGenelTikTok internetin kralı oldu, Google'ı tahttan indirdi

TikTok internetin kralı oldu, Google’ı tahttan indirdi

TikTok, 2021 yılının en popüler alan adı olmayı başardı. Bu başarıya Google’ı arkasında bırakarak elde etti.

TikTok ayrıca Video odaklı platformlar arasında zirvede olurken, akıllı telefonlardan cihazlara indirilen en popüler uygulama oldu. Cloudflare tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre , geçtiğimiz yıl en çok ziyaret edilen web siteleri listesinde 7 veya 8 numarada yer alan uygulama, 2021’de Google’dan liderliği aldı.

Farkında olmayanlar için Cloudflare, içerik dağıtım ağı ve DDoS azaltma hizmetleri sağlayan bir Amerikan web altyapısı ve web sitesi güvenlik şirketi. Şirket, Eylül 2020’de piyasaya sürdüğü “Cloudflare Radar” aracını kullanarak verileri takip ediyor.

TikTok kullanıcı anket sonuçları şaşırttı!

Şirket, TikTok’un internet trafiğinde ilk sırayı 17 Şubat 2021’de aldığını ancak bunun sadece bir süreliğine olduğunu belirtti. TikTok, Mart ve Mayıs aylarında birkaç gün daha zirvede yer aldı. Ancak 10 Ağustos’tan sonra TikTok çoğu gün listelerin zirvesinde yer aldı. Google birkaç günlüğüne 1 numara olarak geri dönüş yaptı ancak TikTok 2021 tacını talep ederek Ekim ve Kasım aylarını domine etti.

  1. TikTok.com
  2. Google.com
  3. Facebook.com
  4. Microsoft.com
  5. Apple.com
  6. Amazon.com
  7. Netflix.com
  8. YouTube.com
  9. Twitter.com
  10. WhatsApp.com

TikTok’un 2021 en popüler alan adları listesinde 3. sırada ve en popüler sosyal medya alanlarında 2. sırada yer alarak en popüler sosyal medya platformu olarak Facebooku da geride bırakması bir hayli şaşırtıcı oldu. TikTok’un bu astronomik yükselişi, nüfusun çoğunluğunun evlerine kapanıp yeni eğlence ve katılım kaynakları bulmaya çalışan küresel salgına bağlanabilir.

Akıllı telefon satışlarında 5G ayrıntısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting