Ana SayfaGenelTomb Raider filmleri yeni sahibini arıyor

Tomb Raider filmleri yeni sahibini arıyor

Tomb Raider filmleri ortada kaldı. MGM’in kaybettiği yayın hakları için pek çok stüdyo devrede. Ancak uzun süredir konuşulan devam filmi zora girdi.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde oyun dünyasında beklenmedik bir gelişme yaşanmış ve oyun dünyasının en saygın stüdyolarından biri olan Square Enix, elindeki en kıymetli serilerden olan Tomb Raider serisini satışa çıkarmıştı. Square Enix’in bu kararı sebebiyle oyun dünyasında el değiştirmesi an meselesi olan Tomb Raider, sadece oyun dünyasında değil sinemada da el değiştiriyor.

Tomb Raider filmlerinin haklarını elinde bulunduran Hollywood’un köklü stüdyolarından MGM, Tomb Raider’ın haklarını elinde tutamadı. Hakların MGM’nin elinden alınmasının ardından pek çok stüdyo ve dijital platform Tomb Raider filmlerinin haklarını satın almak için birbiriyle yarışa girdi. Önümüzdeki günlerde Tomb Raider’ın sinema hakları için bir açık arttırma savaşının yaşanması bekleniyor.

pos1

Tomb Raider’ın hakları konusunda yaşanan bu karışıklık, 2018 yılında çıkan Tomb Raider filminin devam filmi için bekleyenler için kötü haber. Çünkü 2018 yapımı bu film MGM’in eseriydi. Artık haklar MGM’in elinde olmadığı için, uzun süredir gündemde olan bu devam filminin çekilmesi neredeyse imkansız hale geldi. Anlayacağınız Alicia Vikander’ın Lara Croft rolündeki günleri sona erdi. Bundan sonra hakları alacak stüdyo ya da dijital platform, kendi Lara Croft’u için yeni bir oyuncu ile anlaşarak yeni bir film ya da dizi hazırlayacaktır. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği bilinmiyor. Bu biraz da hakları kimin alacağına bağlı olacak.

Bored Ape NFT’lerinin yaratıcılarının başı belada

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting