Ana sayfa Genel Titanfall Online projesi rafa kaldırıldı

Titanfall Online projesi rafa kaldırıldı

Electronic Arts ve Nexon işbirliğiyle geliştirilen Titanfall Online hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Taraflar, projenin iptal edilmesi kararı aldıklarını açıkladılar. İşte detaylar.

Son dönemde F2P tarzındaki online tarzdaki oyunların, çok daha fazla gelir getirdiği inkar edilemez bir gerçek. Keza Fortnite, LoL ve Dota2 gibi yapımlar, bu durumun en net göstergesi diyebiliriz. Bu pazarın ilerleyen dönemde daha da yaygınlaşacağını düşünen Electronic Art, sevilen IP’si Titanfall’u F2P arenasına sunmak istemişti. Geçtiğimiz yıl duyurulan ve uzun süredir haber alamadığımız Titanfall Online hakkında geçtiğimiz gün önemli bir açıklama yapıldı.

Titanfall Online için önemli açıklama!

Bilindiği üzere Titanfall Online yaklaşık olarak 3 senedir gelişim aşamasındaydı. Oyunculara ücretsiz olarak sunulması planlanan bu yapımda, gerçek para karşılığında robot ve pilotlarımızı geliştirebilecek, aynı şekilde yeni robotlar satın alabilecektik.

Aslında Titanfall Online projesi, kulağa son derece mantıklı gelen bir yapıya sahipti. Fakat EA ve Nexon oyunun geliştirme aşamasında yaşanan sorunlar neticesinde bu projeyi iptal etme kararı aldılar.

Nexon, 3 yıldır geliştirme aşamasında bulunan yapımın beklenen randımanın çok altında olduğunu ileri sürerek projenin rafa kaldırıldığını açıkladı.

Öte yandan şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Titanfall serisinin yapımcısı olan Respawn Entertainment, hali hazırda Titanfall 3 üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Fakat bu oyunun 2020’den önce çıkması pek de olası görünmüyor.

Darksiders 3 çıkış tarihi açıklandı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü dünyayı zora sokabilir

Son günlerde dünya gündemine bomba gibi düşen Corone virüsü Çin’in planlarını alt üst etti. Görünen o ki bu virüs Çin’in haricinde tüm dünyayı da...

Son Haberler