Ana SayfaGenelTikTok, tüm kullanıcılara yorum 'beğenmeme' düğmesini sunuyor

TikTok, tüm kullanıcılara yorum ‘beğenmeme’ düğmesini sunuyor

Artık incitici TikTok yorumlarını onaylamadığınızı göstermenin bir yolu var. Uygulama şimdi herkese yorum beğenmeme seçeneği sunacak. İşte detaylar.

Sosyal medya platformlarında artık ciddi anlamda zorbalık söz konusu. Bu kapsamda popüler uygulamalar elinden geleni yapmaya başladı. Bu baharda yapılan bir testin ardından TikTok, bir yorum ‘beğenmeme’ düğmesi için küresel kullanıma sunmaya başladı. Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi, hoşnutsuzluğunuzu ifade etmek için bir başparmak aşağı düğmesine dokunabilir veya ikinci bir düşünceniz varsa işlemi geri alabilirsiniz. Şirket, özelliği “alakasız veya uygunsuz” yorumlar hakkında geri bildirim almanın başka bir yolu olarak faturalandırıyor. İdeal olarak, büyük miktarda beğenmeme içeren bir yorum, TikTok’u nefret söylemi, spam veya trolleme hakkında aksi takdirde kaçırabileceği konusunda uyaracak. Bu da daha sağlıklı yorum bölümlerini teşvik edebilir.

TikTok, tüm kullanıcılara yorum 'beğenmeme' düğmesini sunuyor

Şirket kötüye kullanım potansiyelinin farkında. YouTube gibi, platform da beğenmeme sayılarını göstermeyecek. Şirket, düğmenin kötüye kullanılmasına karşı önlem alıp almayacağını söylemedi, ancak şirketten açıklama istedik. Bu, TikTok’un emrindeki tek denetleme aracı değil ve kaynaklar, şirketin çok sık yokuş aşağı giden yorum bölümlerini ele almasına yardımcı olabilir. Bunu akılda tutarak, şirketin politikalarını uygulamadaki zorlukları göz önüne alındığında, beğenmeme düğmesinin ne kadar etkili olabileceği açık değil. Örneğin TikTok’un hala yanlış bilgileri kontrol etme sorunları var. Beğenmemeler yardımcı olabilir, ancak kesin bir düzeltmeyi temsil edeceğini sanmıyoruz.

OPPO Find X6 serisi için bilgiler gelmeye devam ediyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting