TikTok kullanıcıları yasak şokuyla karşı karşıya!

TikTok yeni önlemlerini duyurdu

Popüler sosyal medya platformu TikTok, yeni bir yasaklama şokuyla karşı karşıya. İşte fenomen platform hakkındaki son gelişmeler.

TikTok kullanıcıları yasak şokuyla karşı karşıya! TikTok, kullanıcıların müzik ya da diğer sesler eşliğinde kısa videolar oluşturup paylaşmasına olanak tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. Uygulama, dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olmasıyla kısa sürede küresel bir fenomen haline geldi. TikTok’un algoritması, kullanıcıların ilgi alanlarına göre video önerilerinde bulunarak, yeni içerik ve trendlerin keşfedilmesi için popüler bir platform haline geldi. Ancak uygulama, gizlilik ve güvenlik endişeleri nedeniyle tartışmalara da yol açtı ve ABD, TikTok’un sahibi Bytedance’a karşı sürekli baskı uygulamaya başladı. Son raporlara göre, bir ABD eyaletinde uygulamanın yasaklanması için imzaya bir adım kaldı.

TikTok yeni özelliğini tanıttı

Montana, SB419’u imzalarsa TikTok’un yasaklanacağı ilk eyalet olacak. Senato’da 54-43 oyla kabul edilen yasa tasarısı yürürlüğe girdiğinde, TikTok eyalette faaliyet gösteremeyecek ve Montana’daki uygulama mağazaları tarafından indirilemeyecek. Yasak, 2024’ün Ocak ayında yürürlüğe girecek, ancak Montana’da TikTok kullanan bireyler cezalandırılmayacak.

TikTok bir yasak ile daha karşı karşıya

TikTok kullanıcıları yasak şokuyla karşı karşıya!

Yasa tasarısı, TikTok’un “tehlikeli içeriği” ve “tehlikeli meydan okumaları” ile ilgili endişeleri, ayrıca TikTok’un sahibi olan Çinli şirket ByteDance’ın kullanıcı verilerini Çin Komünist Partisi’ne teslim etmek zorunda kalma potansiyeline işaret ediyor. Yasa tasarısı, bazıları tarafından belirsiz ve neredeyse uygulanamaz olarak eleştirildi, TikTok ise Birinci Değişiklik korumasını göstererek olası bir dava açabileceğini ima etti.

Neİzlesem tiktok

Montana, TikTok kullanımını kısıtlama konusunda yalnız değil. 50 ABD eyaletinin daha fazlası, uygulama ile benzer endişeleri dile getirdi. ByteDance, TikTok’un ABD operasyonlarını ayırmak için ABD hükümetinin taleplerine yanıt vererek “Texas Projesi”ni önerdi. Ancak, bazı yasama organları bu öneriden de memnun değil. TikTok kullanıcıları yasak şokuyla karşı karşıya!

Samsung Galaxy S23 Ultra’daki sorunlar için yeni güncelleme yolda


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir