TikTok alışveriş özelliği için tarih verdi

TikTok işten çıkarımlara başladı!

Financial Times’a göre TikTok, canlı alışveriş “TikTok Shop” özelliğini dış kaynaklı bir teknoloji kullanarak Kuzey Amerika’ya getirmeyi planlıyor. Bildirildiğine göre, tatil alışverişinden yararlanmak için “önümüzdeki ay boyunca büyük markalarla” piyasaya sürülecek.

TikTok alışveriş özelliği için tarih verdi. TikTok Shop, TikTok’un Çin’deki kardeş uygulaması Douyin’deki benzer, başarılı bir özelliğe dayanıyor ve Tayland, Malezya, Vietnam, Singapur, Filipinler ve Endonezya’da mevcut durumda. Uygulama geçen yıl, Asya dışında kullanılabilirliği olan tek ülke olan Birleşik Krallık’ta da piyasaya sürüldü.

TikTok 27 milyon sterlin para cezası ile karşı karşıya

Douyin’deki benzer bir özelliğin, Mayıs 2021’den Mayıs 2022’ye kadar tek bir yılda 10 milyardan fazla ürün satarak ayda 9 milyon (bir önceki yılın üç katı) canlı e-ticaret yayınına ev sahipliği yaptığı bildirildi. Bununla birlikte, TikTok Shop görünüşe göre İngiltere’de pek başarılı olmadı ve bu nedenle TikTok, Avrupa’nın başka yerlerinde planlanan bir lansmanı erteledi.

TikTok, mini oyunlar test ediyor!

TikTok alışveriş özelliği için tarih verdi

Altta yatan teknolojinin, etkileyiciler ve markalar tarafından barındırılan canlı yayınları da destekleyecek olan ABD şirketi TalkShopLive tarafından sağlanacağı tahmin ediliyor. FT’ye göre anlaşmalar hala tartışılıyor ve “herhangi bir sözleşme imzalanmadı”.

TikTok, yaklaşmakta olan ABD kullanılabilirliğini reddetmedi de onaylamadı da. Şirket, FT’ye yaptığı açıklamada, “TikTok Shop için pazar genişlemesi söz konusu olduğunda, her zaman talep tarafından yönlendiriliyoruz ve dünya çapındaki pazarlarda topluluğumuza, yaratıcılara ve tüccarlara en iyi şekilde nasıl hizmet edebileceğimiz konusunda sürekli olarak yeni ve farklı seçenekleri araştırıyoruz.” dedi.

TikTok ortadan kaldırılma

Rapor, rakip Facebook’un kendi Canlı Alışveriş özelliğini terk etmesinden sadece bir gün sonra geldi. Facebook şimdi satıcılardan ürünleri Reelslerinde ürün etiketleme yoluyla sergilemelerini istiyor. Geçen yıl TikTok, bir Alışveriş sekmesini test etmeye başladı ve iş kullanıcılarının profillerini eklemelerine, ürün kataloglarını senkronize etmelerine ve çevrimiçi mağazalarına bağlantı vermelerine izin verdi. Ayrıca daha önce ABD’de, özellikle de Walmart ile canlı alışverişe pilotluk yaptı.

PlayStation 5 oyunları PC’ye gelmeye devam ediyor