Ana SayfaGenelThe Witcher Remake duyuruldu

The Witcher Remake duyuruldu

The Witcher oyunlarına yenilerini eklemeye devam eden CD Projekt RED, Unreal Engine 5 ile hazırlanacak Witcher Remake’ini duyurdu.

Son yılların en başarılı oyun serileri arasında yer alan ve Netflix tarafından diziye de uyarlanan The Witcher serisi, üçüncü oyunu olan Wild Hunt ile zirvesini yaşamıştı. 2015 yılında çıkan Wild Hunt, pek çok ödülün sahibi olurken, oyun severlerden de büyük ilgi görmüş ve satış rakamlarıyla büyük bir başarıya imza atmıştı.

2015’te çıkan Wild Hunt’ın ardından Witcher serisine bir süre ara verip Cyberpunk 2077’ye odaklanan CD Projekt RED stüdyosu, yeniden Witcher serisine döndü ve üst üste yeni oyunlar duyurmaya başladı. Hatırlarsanız stüdyo, bu ayın başında düzenlediği etkinlikte, yeni bir Witcher üçlemesinin yolda olduğunu duyurmuştu. Ancak görünen o ki stüdyonun hazırladığı Witcher oyunları bunlarla sınırlı değil. Çünkü stüdyo bugün de The Witcher Remake’i, yani Witcher yeniden yapımını duyurdu. Son dönemde sıkça görmeye başladığımız “remake” furyasına katılacak bu oyun, Unreal Engine 5 oyun motoru kullanılarak sıfırdan geliştirilecek.

Witcher 3 yapımcılarından yeni müjde!

Daha önce Cyberpunk 2077’yi çıkarmak konusunda aceleci davrandığı için eleştirilerin hedefi olan stüdyo, The Witcher Remake’te aynı hataya düşmeyeceklerinin güvencesini verircesine, bu remake’i aceleye getirmeyeceklerini, bu yüzden oyunla ilgili paylaşımlara başlamaları için bir süre beklememiz gerekeceğini söyledi. CD Projekt RED’in yaptığı bu açıklama, remake’i oynamak için en az bir iki yıl beklememiz gerekeceğinin göstergesi.

Şimdi remake’i yapılan ilk Witcher oyunu 2007 yılında, çıkmış o dönemde Windows ve OS X’e gelmişti.

PC oyunları hiç olmadığı kadar popüler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting