The Sims 4, Rusya’da Yasaklandı!

The Sims 4 Rusyada Yasaklandı

Will Wright tarafından tasarlanan günümüzün en ünlü hayat simülasyonu olarak görülen The Sims serisinin dağıtımını uzun yıllardır Electronic Arts yapıyor.

‘Sim’ adlı sanal insanların günlük hayatta yaptıkları aktiviteleri konu alan oyunun merakla beklenen dördüncü oyunu, oyunculara eş cinsel ilişkiler kurma ve hemcinsi bir sim ile evlenmesine imkan sunacak.

The Sims 4, Rusya'da Yasaklandı!

Kış Olimpiyatları’nda da benzer bir tutum sergileyen Rusya, The Sims 4 için de aynı tutumu göstererek, oyunun yalnızca 18 yaşın üzerindeki oyuncular için satılmasını uygun buldu.

Eş cinsellik ilişkilerin özendirilmesini ve propagandalarının yapılmasını yasaklayan 436-FZ isim yasa maddesi, serinin yeni oyununu da vurdu. Serinin yeni oyunu The Sims 4 daha satışa dahi sunulmadan bu yasaya tabi tutuldu ve 18 yaş altına satılması halinde cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Rusya’nın bu tutumu ve The Sims 4‘ün içerdiği eş cinsel ilişkilere dair detaylar başka ülkeler tarafından da +18 derecelendirmesine tabi tutulabilir, hatta birçok ülkede yasaklanması dahi söz konusu olabilir.

Rusya tarafından alınan bu karar sonrası sessizliği koruyan EA, oyunun çıkış tarihini kesin olarak bildirmedi ancak 2014 yılının son çeyreği üzerinde yoğun bir tahmin bulunuyor.

Onlarda iOS’u Tercih Ediyor!