The Last of Us’ın PS4’e Geçişi Oldukça Zorlu Olmuş

The Last of Usın PS4e Geçişi Oldukça Zorlu Olmuş

The Last of Us’ın PlayStation 4’e taşınması hakkında açıklamalarda bulunan Naught Dog stüdyosu, bu sürecin zorluğuna dikkat çekti.

PlayStation’ın en sevilen serilerinin başında gelen Uncharted’ın da yapımından sorumlu olan Naught Dog stüdyosu tarafından geliştirilen The Last of Us, geçtiğimiz yılın Haziran ayında PlayStation 3’e özel olarak piyasaya sürülmüş ve oyunseverlerden büyük ilgi görmüştü. Geçtiğimiz yıl birçok önemli oyun ödülünü kazanmayı başaran The Last of Us‘ın yakaladığı bu başarıdan sonra oyunun PlayStation 4‘e taşınması kaçınılmaz oldu.

The_Last_of_Us_DG

Böylelikle The Last of Us: Remastered ortaya çıktı ve Naught Dog bu kez de oyununu Sony’nin yeni nesil konsoluna taşımak için sıkı bir çalışma içine girdi. PlayStation 4‘e geçiş süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Naughty Dog yetkilisi Neil Druckmann, bu sürecin zorluğuna dikkat çekti. Son dönemde PlayStation 4’e taşınan oyunların aksine halihazırda bir PC versiyonu bulunmayan The Last of Us‘un taşınma süreci çok daha sıkıntılı olmuş. PlayStation 4’ün yapısına çok daha yakın olan PC versiyonunun bulunmaması nedeniyle, PlayStation 3’ün kendi mekaniklerine özel olarak geliştirilen oyunun köklü bir değişimden geçmesi gerekmiş. Naughty Dog’un bu çabalarının nasıl sonuç verdiği, oyun önümüzdeki aylarda PlayStation 4’e taşındığında görülebilecek.

Sony 2013′te 1.25 Milyar Dolar Zarar Açıkladı