The Elder Scrolls 6, PS5’e gelmeyecek

The Elder Scrolls

Heyecanla beklenen The Elder Scrolls 6 hakkında ortaya çıkan son bilgiler, oyunun en erken 2026’da çıkacağını gösteriyor. Daha önemlisi oyun PS5’e gelmeyecek.

Heyecanla beklenen yeni oyunları Starfield’ı kısa süre önce oyunseverlerle buluşturan Bethesda, Starfield’ın çıkışı sonrası gözünü yeniden Elder Scrolls serisine dikti. Uzun süredir gündemde olan The Elder Scrolls 6, geçtiğimiz günlerde ön hazırlık aşamasına geçti. Merakla beklenen yeni Elder Scrolls oyunu için hazırlıkların hız kazanmasıyla birlikte oyuna dair yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Ancak The Elder Scrolls 6 hakkında gelen son haberler pek çok oyunseveri hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü dün ortaya çıkan yeni bilgilere göre The Elder Scrolls 6 en erken 2026’da çıkacak. Dahası çıktığında da PlayStation 5’e gelmeyecek.

Bildiğiniz gibi Fallout ve Elder Scrolls gibi efsanevi serilerin arkasındaki oyun stüdyosu olan Bethesda’yı 2020 yılında Microsoft satın almıştı. Bu da stüdyonun yeni oyunlarının PlayStation’a gelmeme ihtimalini ortaya çıkarmıştı. Microsoft’un Xbox’tan sorumlu yöneticisi Phil Spencer bugüne kadar yaptığı açıklamalarda bu konuda hep açık kapı bırakmış olsa da ortaya çıkan bu son bilgiler, Microsoft’un bu konudaki tutumunu gözler önüne seriyor. Çünkü Starfield’dan sonra yeni Elder Scrolls oyununun da PlayStation’a gelmeyecek olması, Spencer’ın bu ucu açık açıklamalarının çok da samimi olmadığını gösteriyor.

The Elder Scrolls 6

The Elder Scrolls 6’nın PlayStation 5’e gelmeyeceği bilgisi, FTC ile Microsoft arasında görülen davanın belgelerinin yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıktı. Microsoft’un Bethesda’dan sonra Activision Blizzard’ı da satın almasının önüne geçmek için görülen bu davada mahkemeye sunulan belgeler, Microsoft’un yeni Elder Scrolls oyununu da rakip konsola vermeyeceğini gösteriyor. Starfield ve Redfall gibi yeni Elder Scrolls oyunu da sadece Xbox ve PC’ye gelecek.

PlayStation Plus’a bu ay 20 yeni oyun eklenecek