The Division 2 ilk gün yaması boyutuyla isyan ettiriyor


Ubisoft’un uzun bir süredir üzerinde çalıştığı The Division 2 sonunda raflardaki yerini alıyor. Oyun için duyurulan ilk gün yaması ise adeta dudak uçuklattı. İşte detaylar.

Bilindiği üzere Ubisoft oldukça uzun bir süredir The Division 2 üzerinde çalışıyordu. Online tabanlı bir açık dünya oyunu olan The Division 2 şimdiye kadar yayınlanan oynanış videoları ve diğer içerikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

The Division 2 için 90GB’lık güncelleme!

Ubisoft önümüzdeki günlerde oyun severlerle buluşacak olan yapım hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Yapımcı ekipten yapılan açıklamada oyunu fiziksel kopya şeklinde satın alanların yaklaşık olarak 90GB büyüklüğündeki ilk gün yamasını indirmek zorunda oldukları belirtildi. Elbette bu oyunun PS4 sürümü için geçerli.

PC ve Xbox One kullanıcıları ise PS4 kullanıcılarına nazaran biraz daha şanslı. Çünkü onların indirmesi gereken ilk gün yaması yaklaşık olarak 50GB.

Genel olarak oyunları fiziksel olarak yani kutulu şekilde satın alan oyun severlerin iki amacı oluyor. Birincisi koleksiyon yapmak, ikincisi ise oyunu dijital olarak indirmeye uğraşmak istememeleri. Fakat bu saçma sapan absürt boyuttaki ilk gün güncellemeleri yüzünden oyun severler kutulu oyunlardan da iyice uzaklaşmış durumdalar. Genel olarak geliştiricilerin oyunun tamamını diske basmak yerine neredeyse yarısını güncelleme ile verdikleri de ayrı bir soru işareti. Muhtemelen bu şekilde disk maliyetini de yarı yarıya azaltmış oluyorlar.

Apex Legends Fortnite’ı geride bıraktı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin