The Callisto Protocol oyunu 2 Aralık’ta geliyor!

The Callisto Protocol oyunu 2 Aralık'ta geliyor!

Dead Space yaratıcısı Glen Schofield’ın bir hayatta kalma korku oyunu olan The Callisto Protocol için çıkış tarihi geldi. İşte tüm detaylar.

The Callisto Protocol, 2 Aralık’ta PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’ye geliyor. Oyunun geliş tarihi yayınlanan fragman ile açıklandı. Söz konusu fragman oyunun sunacağı korku dolu içeriklere bir bakış sunuyor. Fragman, Dead Space serisine benzer bir korku hissi uyandırıyor. Oyunun kurucusu Schofield, ekibinin Callisto Protokolü’nün uygun şekilde ürkütücü görünmesi için aydınlatma ve diğer unsurlara çok çalıştığını söylüyor.

The Callisto Protocol oyunu 2 Aralık'ta geliyor!

Oyuncular, Callisto’da bir hapishanede mahkûm olan Jacob Lee’nin kılığına girecekler. Gardiyanlar ve diğer mahkûmlar, Biophage adlı canavarlara dönüşmeye başlayınca Jacob, hayatta kalma mücadelesinin içine itilecek. GRP adlı (hapishane gardiyanları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış) bir yerçekimi silahı kullanılacak. Schofield, hücum eden bir düşmanı dondurabileceğinizi veya yaratıkları çevresel tehlikelere fırlatabileceğinizi söylüyor.

Oyun, PUBG sahibi Krafton’un bir yan kuruluşu olan Schofield’s Striking Distance Studio’da geliştiriliyor. Başlangıçta, Callisto Protokolü’nün PUBG evrenine bağlanması gerekiyordu, ancak Schofield geçen ay oyununun artık ayrı bir varlık olduğunu söyledi. Summer Game Fest vitrininde bir oyun demosu olacağından, önümüzdeki Perşembe The Callisto Protocol oyununa bir kez daha göz atabileceğiz. Bu arada EA, 27 Ocak’ta çıkacak olan orijinal Dead Space’in yeniden çevrimi üzerinde de çalışıyor.

Sosyal medya yasası Google ve Meta tarafından tepkiyle karşılandı


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir