Tesla Model 3 satış rakamları netleşmeye başladı

Tesla Model Y

Tesla en popüler modeli, Model 3’ün satış rakamlarına ilişkin bilgiler ortaya çıktı. Hali hazırda dünya genelinde en çok satan elektrikli otomobillerden biri olan Model 3, bu popülaritesini bir süre daha devam ettirecek gibi görünüyor. İşte konunun detayları.

Tesla Model 3 satış rakamları netleşmeye başladı. Elektrikli otomobil denildiğinde akla ilk gelen isim olan Tesla, oldukça verimli bir yılı geride bıraktı. Otomobil dünyasının en önemli analiz firmalarından biri olan Car Industry Analysis tarafından yayınlanan raporlara göre, geçtiğimiz yılın yani 2022’in en çok satılan otomobili Toyota RAV4 Wildlander oldu.

Tesla inceleme altına

Açıklanan verilere göre geçtiğimiz yıl dünya genelinde 1.132.000 adet satan bu aracı yine bir başka Toyota modeli olan Corolla oldu. Öte yandan son zamanların en popüler markalarından biri olan Tesla’da listeye 9. Sıradan giriş yaptı. 2021 yılında 21. Sırada olan Tesla Model 3, 2022 yılında 12 sıra birden atlayarak 9. Sıraya kadar yükseldi. Tabi elektrikli modeller arasında en çok satan isim olduğunu da hemen ekleyelim.

Elon Musk ekonomi

Tesla Model 3 satış rakamları netleşmeye başladı

Buna göre 2022 yılında dünya genelinde 508.000 adet satan bu aracı iki Honda modeli yani Accord ve Civic takip etti. Ancak Tesla Model 3 için asıl tehlike bu isimler değil. Otoriteler tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Tesla’nın bir diğer modeli olan Model Y’de inanılmaz bir satış ivmesi yaşamış durumda.

Tesla, tüm modellerinde fiyatları 6.000 dolara kadar artırdı!

2021 yılında 100.000 adetten daha az satan Tesla Model Y, 2022 yılında ise 392.00 adet satarak çok büyük bir başarı gösterdi. Eğer bu başarı 2023 yılında da devam ederse Tesla Model 3’ün tahtı kendi kanından olan bir başka modele geçecek demektir.

Microsoft ve Intel, Rusya’ya geri döndü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir