Ana SayfaGundemTesla hisseleri Elon Musk satışı yemeye devam ediyor: Sakin ol şampiyon

Tesla hisseleri Elon Musk satışı yemeye devam ediyor: Sakin ol şampiyon

Tesla hisseleri Elon Musk satışı ile gündemde. Yaşanan bu gelişmeler nedeniyle hisse oranlarında önemli ölçüde düşüş yaşandı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Özellikle şu günlerde Tesla hisseleri Elon Musk tehdidi ile karşı karşıya. Bu arada muhtemelen Tesla markasının CEO’sunun Musk olduğunu biliyorsunuzdur. Milyarderlerin daha fazla vergi ödemesine yönelik çalışmalar ve diğer bazı vergi düzenlemeleri nedeniyle Musk büyük bir tepki ortaya koydu.

Yaşanan gelişmeleri protesto etmek için şirket hisselerini satıp satmaması gerektiği konusunda Twitter takipçilerine danıştı. Yaptığı ankete rekor düzeyde katılım oldu. Neredeyse herkes Tesla hisselerini satması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Musk yaklaşık olarak 5 milyar dolarlık bir hisse satışı gerçekleştirdi.

Tesla hisseleri Elon Musk tehdidi yaşıyor

Bu satışlardan sonra bazıları fiyatının düşeceğini tahmin ettiği için kendi hisselerini de elden çıkarmaya çalıştı. Böylece düşüş daha fazla derinleşti. Tesla yaklaşık olarak yüzde 12 civarında düşüş yaşadı. Bugüne kadar gerçekleşen en büyük düşüşlerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Tesla hisseleri Elon Musk

Tesla CEO’su dün 639 bin 737 hisseyi satarak büyük bir satış işlemi daha yapmış oldu. Bu hisselerin değeri yaklaşık olarak 687 milyon dolara denk geliyor. Öncesinde kendisi zaten 5 milyar dolarlık bir hisse satışı gerçekleştirmişti. Yani kısacası yüklü miktarda Tesla hissesi satmış oldu. Tesla hisseleri Elon Musk satışları ile devam ediyor.

Elon Musk servetini kaybetti: Çok büyük zarar etti

Tesla markasının 167 milyondan fazla hissesine sahip olan Musk, bunu vergi düzenlemesine tepki olarak gerçekleştirdi. Şimdilerde yeniden bir satış yapıp yapmayacağı ise net değil. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting