Ana SayfaGenelTesla güncellemesi çok önemli yenilikler getiriyor

Tesla güncellemesi çok önemli yenilikler getiriyor

Electrek’e göre, Tesla’nın en son yazılım güncellemesi, gövde altı hasarını ve belki de bazı sürücü hasarlarını önleyebilecek havalı bir özellik içeriyor.

Tesla güncellemesi çok önemli yenilikler getiriyor. Sürüm notlarına göre, güncelleme (2022.20), Tesla araçlarının çukurların önündeki yolu taramasını ve engebeli yolları hesaba katacak şekilde süspansiyonu ayarlamasını sağlayacak.

Tesla, tüm modellerinde fiyatları 6.000 dolara kadar artırdı!

Tesla sahipleri, Uyarlanabilir Süspansiyon Sönümleme ayarının altında “Konfor” seçeneğini seçerek yeni özelliği etkinleştirebilecek. Ancak yeni özellik, aracın nereye sürüldüğüne bağlı olabilir – yani her çukur ve yol çatlağı için kullanım mevcut olmayabilir. Not a Tesla App’e göre sürüm notları, “Araç, Tesla otomobilleri tarafından oluşturulan kaba yol haritası verilerini indirdiği için, müsaitlik durumuna bağlı olarak çeşitli konumlarda yapılabilir.”

Elon Musk Tesla işgücünü yüzde 10 azaltmayı hedefliyor

Tesla güncellemesi çok önemli yenilikler getiriyor

Yazılım güncellemesi özellikle Autopilot veya Full Self-Driving için geçerli değil, bu da aracın direksiyonu çevirmeye çalışmadığı veya yol hasarından kaçınmadığı anlamına geliyor. Elon Musk, Tesla‘nın çukur haritaları oluşturmak için 3D etiketlemeyi kullanan bir caydırıcılık sistemi üzerinde çalıştığını söylemişti- ancak görünüşe göre bu özellik hala geliştirme aşamasında. Yine de, otomatik süspansiyon ayarları küçümsenecek bir şey değil. Bu, aksi takdirde sürücüler için kaçınılmaz olabilecek birçok araç hasarını önleyebilir.

Tesla

Güncelleme ayrıca sürücünün dikkatini çekmek için bir yeşil bir ışık uyarı zil sesi de içeriyor. Hepimiz, önündeki trafik lambalarından çok telefonuna dikkat eden bir aptalın arkasında sıkışıp kaldık. Bu yeni özellik, yoldaki öfke olaylarını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir veya en azından arkanızda bekleyen sürücülerin korna çalma olasılığını azaltabilir.

God of War Ragnarok çıkış tarihi kesinleşti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting