Tesla araçlarında yeni lastik modelleri kullanılabilir

Tesla elektrikli araç satışında rekor

Her geçen gün ekipmanlarını yenileyen Tesla araçlarında yeni lastik modelleri kullanılabilir. Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Engineering Explained isimli bir kanal tarafından yapılan paylaşımlar, Tesla araçlarında yeni lastik modelleri kullanılabilir fikrini ortaya çıkardı. Sunucu tarafından özellikle kalın lastik yanak kullanımının neleri değiştirebileceği anlatılıyordu.

Otomobillerde özellikle de elektrikli araçlarda menzil en büyük sorun olarak görülüyor. Tesla modelleri ne kadar gelişmiş teknolojik alt yapıya sahip olsa bile yine de şarj sorunu ortaya çıkabiliyordu. Şarjın yeterli olmadığı durumlarda araçlar istenilen yere kadar ne yazık ki gidemiyordu.

Tesla araçlarında farklı bir sistem kullanılabilir

Bu şirket tarafından yapılan paylaşımda, tekerlek çapının menzil üzerindeki etkisi hesaplandı. Yapılan çalışmada kalın yanaklı lastik kullanımının aslında 65 kilometre daha fazla performans ve menzil yüksekliği sağladığı ortaya çıktı.

Tesla araçlarında yeni lastik

Tesla araçları ile yapılan denemelerde, daha büyük tekerleğe sahip arabalar yerine daha büyük yanaklı lastikler kullanmanın anlamlı olduğu ortaya çıktı. Ayrıca emisyon değerleri bakımından büyük yanaklı lastikler avantaj sağlıyor.

Tesla şirketi genellikle bu tür kanallarla yakın bir ilişki içinde. Elon Musk, bu veya buna benzer önerileri genel olarak dikkate alıyor. Şirketin neredeyse kurulduğu günden beri en büyük hedefleri arasında düşük şarj ile yüksek menzil de yer alıyor. Firmanın aracın gidebileceği en ileri noktayı artırmak için arayışta olduğu biliniyordu.

Yapılacak yeni lastik değişimleri ile birlikte, Tesla araçları en az 85 kilometre daha iyi bir performans gösterebilir. Muhtemelen kısa süre içerisinde Tesla araç lastikleri hakkında yeni haberler duyabiliriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir