Tesla 5 bin tesis kuruyor: Yatırım merkezi belli oldu

Tesla USB bağlantı noktasız araçlar üretiyor!

Tesla 5 bin tesis kurmayı planlıyor. Bu tesislerin nerede kurulacağı ve diğer bazı detaylar belli oldu. Hadi gelin tüm ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük elektrikli otomotiv markası olan Tesla 5 bin tesis kurmak için kolları sıvadı. Şirketin özellikle son dönemlerde merkez bir ofise ihtiyacı olduğu biliniyordu. Şirket küresel çapta elektrikli otomobiller ile ön plana çıksa bile farklı yatırımları da var. Mesela şimdilerde küçük ATV modelleri üretiyor.

Sadece elektrikli otomobil değil aynı zamanda tır ve kamyon gibi araçlar üretmek için projeler geliştiriyor. Ayrıca şirket otonom sistemler ile birlikte tüm bu tır ve kamyonları otomatik bir şekilde bir yerden başka bir yere taşımayı planlıyor. Elektrikli araçlarda da benzer bir projesi var. Tüm bu projeleri yerine getirmesi için merkezi bir yere ihtiyacı vardı. Bu merkezi yer Texas oldu.

Tesla 5 bin tesis kurmaya hazırlanıyor

Tesla konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu üzerinden araştırılan resmi belgeler bunu gösterdi. Şirketin Texas içerisinde büyük bir merkez kuracağı söyleniyor. Bu merkezde yaklaşık olarak 5 bin tesis yer alacak.

Tesla 5 bin tesis

Hatırlayacağınız üzere şirket Almanya’da da bir fabrika kurmuştu. Bu fabrikanın daha çok Avrupa pazarına hitap etmesi bekleniyor. Asya pazarında da üretim yapsa bile yine de şirket ağırlığını ABD’ye vermek istiyor. Tüm dünyada güçlü bir üretim ve dağıtım ağına sahip olan Tesla markası hedeflerini her yıl artırıyor. Tesla 5 bin tesis ile ABD’de ön plana çıkacak.

Tesla Avrupa’da zor durumda kaldı: Üretim yapamıyor

Tüm bunlara ek olarak Elon Musk’ın sahip olduğu The Boring Company ve Neuralink şirketleri buraya yerleşecek. Böylece bütün markalar tek bir noktadan yönetilecek. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir