Tesla, 30.000 Model X arabasını geri çağırıyor

Tesla, 30.000 Model X arabasını geri çağırıyor

Tesla, bazı durumlarda hava yastıklarının yanlış açılabilmesi nedeniyle 29.348 Model X aracını geri çağırdı. İşte tüm detaylar.

Bu geri çağırma, ABD’deki müşteriler için üretilen Tesla 2021-2023 Model X arabaları etkiliyor. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından yayınlanan geri çağırma bildirimine (PDF) göre, bu belirli araçlardaki kısıtlama kontrol modülü kalibrasyonu, ön yolcu hava yastığının “belirli düşük hızlı çarpışma olayları sırasında istenmeyen bir konfigürasyonda” açılmasına neden olabilir. ”

Tesla, 30.000 Model X arabasını geri çağırıyor

Bildirim, hava yastığının “istenmeyen konfigürasyonunu” göstermemekle birlikte, üç ila altı yaşlarındaki bir çocuğun ön yolcu koltuğuna emniyet kemeri olmadan ve pozisyonu dışında oturmasının yasaya uyulmamasına neden olacağını söyledi. Reuters, geri çağırma yayınlandıktan sonra Tesla’nın hisselerinin yüzde 3 oranında düştüğünü ve yaklaşık iki yılın en düşük seviyesine ulaştığını belirtiyor.

Bu ayın başlarında Tesla, yoldaki çukurlar ve diğer tümsekler nedeniyle hidrolik direksiyon desteğini potansiyel olarak kesebilecek bir yazılım hatası nedeniyle 40.168 Model S ve Model X aracını da geri çağırdı. Eylül ayında, cam otomatik geri vites sistemi arızalanıp sürücüyü veya yolcuyu sıkıştırabileceği için bir milyondan fazla aracı geri çağırdı. Ancak, diğer geri çağırmalarda olduğu gibi, araç sahiplerinin araçlarını teslim etmeleri veya onarım için herhangi bir yere gitmeleri gerekmiyor. Sorun, otomobil üreticisinin etkilenen tüm araçlara sunacağı kablosuz bir ürün yazılımı güncellemesiyle çözülebilir.

Galaxy S23, Android telefonlarda en iyi yonga setine sahip olacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir