Telegram spoiler özelliği ile geliyor: Bu bir ilk olacak

Telegram görüntülü aramaları büyük bir güncelleme aldı

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan Telegram spoiler özelliği aktifleşiyor. Bu özellik ile birlikte mesajlarda spoiler problemi ortadan kaldırılıyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılar.

Her geçen gün büyüme hızını artıran Telegram spoiler özelliği sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi görünüyor. Özellikle bazı filmlerde spoiler vermek bütün sırrı bozuyor. Bu nedenle anlık mesajlaşma uygulamaları bu konuda biraz daha hassas davranmak zorunda. Telegram işte bu konuda hassasiyet gösterdiğini ortaya koyacak.

Spider-Man: No Way Home filmi bu konuda önemli bir örnek. Bu film ile ilgili birçok spoiler kullanıldı. Özellikle final bölümünde yaşanacak gelişmelerin aktarılması büyük tepkiye yol açtı. Mesajlaşmalar içerisinde karşı tarafa filmin sonunda olacaklar anlatılınca buna spoiler diyoruz. Özellikle filmleri izlemeyenler için spoiler son derece can sıkıcı olabiliyor.

Telegram spoiler özelliği büyük beğeni toplayacak

Telegram tarafından getirilen bu yeni özellik 500 milyondan fazla aktif üye için kullanılır hale gelecek. Özelliğin kullanılması ise pek bir zorluk yaratmayacak. Karşı tarafa mesaj gönderildiğinde spoiler butonu ekstradan bulacak. Böylece film ile ilgili bilgi verildiği söylenmiş olacak.

Telegram spoiler özelliği

Telegram tarafından geliştirilen bu özellik otomatik olarak çalışmayacak. Bunun yerine karşı tarafa mesaj gönderildiğinde mutlaka spoiler olduğu belirtilecek. Böylece size mesaj geldiğinde spoiler olduğunu göreceksiniz. Eğer mesajı açarsanız istemediğiniz sürprizler ile karşılaşabilirsiniz. Burada şirket tamamen topu size atıyor. Telegram spoiler özelliği kısa bir süre içerisinde kullanıcılarla buluşacak.

Telegram’ın WhatsApp’a meydan okuyacak yeni özellikleri

Özellikle son dönemlerde yaptığı güncellemelerle kendisinden sürekli bahsettirmeyi başaran Telegram bu tür hareketlere devam edecek. Peki sizce anlık mesajlaşma uygulaması olan bu platform daha başka hangi özellikleri almalı?