WhatsApp ve Telegram arasındaki rekabette yeni stratejiler

WhatsApp masaüstü uygulamasına sesli ve görüntülü arama ekliyor

WhatsApp ve Telegram son dönemlerde çok daha fazla rekabet halinde olmaya başladı. Özellikle gizlilik politikasını değiştiren WhatsApp bu yarışta bir miktar geriye düşmüştü.

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabetin hiç olmadığı kadar yükselmesi ile birlikte WhatsApp ve Telegram karşı karşıya geldi. Özellikle Facebook platformunda yaşanan güncellemeler bunun en önemli temel taşlarından bir tanesi oldu. Hatırlayacağınız üzere WhatsApp bir güncelleme yayınlamak istedi ve bu yeni güncelleme ile birlikte kullanıcı verileri şirketle paylaşılacaktı.

Kullanıcıların birbirlerine video ve çeşitli fotoğraflar gönderdiği WhatsApp uygulaması böylece kafalarda soru işareti yarattı. İnsanlar kendi gizlisini saklısını başkaları ile paylaşmak istemedi. Şimdi ise yeni alınan kararla birlikte bu güncellemenin olmayacağı ifade edildi.

Telegram gizlilik konusunda şimdilik ön planda

Ortaya çıkan son haberlere göre WhatsApp 15 Mayıs güncellemesini bile erteledi. Şu anda kendisini Telegram ile aynı konuma getirmeye çalışıyor. Fakat kullanıcıların büyük bir bölümü Telegram platformuna geçti ve açıkçası ondan memnun gibi görünüyor.

WhatsApp ve Telegram

Her ne kadar ani bir şekilde Telegram platformuna geçiş olmasa bile yine de WhatsApp yavaş yavaş popülerliğini kaybedebilir. İnsanlar veri gizliliğine artık eskisinden çok daha fazla önem gösteriyor. “Beni neden takip etsinler” gibi esprilerin geride kaldığını görüyoruz. Kullanıcılar kendilerine ait en ufak bir detayın bile başkalarına ulaşmasını istemiyor.

WhatsApp virüs yazılımı bakın hangi yöntemi kullanıyor

Şimdilik Telegram bu konuda kullanıcıların ilgisini çekmeye devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca yeni görsel güncellemeler de gelecek. Bakalım ikili arasındaki rekabet nasıl bir sonuç ortaya çıkaracak?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir